czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Wieczór Poetycko-Muzyczny

Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na Wieczór Poetycko-Muzyczny, który odbędzie się 5 grudnia 2015r. o godz. 17:00.

W programie:
- uroczyste wręczenie nagród laureatom XXIV Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o „Nagrodę Burmistrza Miasta” Grajewo’2015, pod Patronatem Burmistrza Grajewa;
- prezentacje nagrodzonych recytatorów;
- recital Kuby Michalskiego „Ach – poezja!” (wiersze wielkich polskich poetów z własną muzyką.

Kuba Michalski - polski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Zwycięzca (w duecie z Justyną Bacz) Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena (1984), dwukrotnie wyróżniony na OPPA. W latach 90. XX wieku współzałożyciel (z żoną Anetą) zespołu Cotton Cat, z którym nagrał pięć płyt.  Komponuje piosenki do tekstów własnych, oraz cudzych wierszy (m.in.  Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Charlesa  Baudelaire'a, Roberta Burnsa, Guillaume'a Apollinaire'a). Występuje z Cotton Cat oraz z programami solowymi poświęconymi balladom Leonarda Cohena 
  i Jacka Kaczmarskiego. 


W 2007 roku wydał płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a w 2011 album Podróż z własnymi kompozycjami do wierszy wielkich poetów.

5 grudnia, godz. 17:00. Sala klubowa MDK. Wstęp wolny! Zapraszamy.

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.