Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6731 wyświetleń

Wieści z ZSM nr 2

IX  SZKOLNY  KONKURS  BOŻONARODZENIOWY

    KONKURS BOŻONARODZENIOWY odbył się 19 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie.

W zmaganiach wiedzowych ze znajomości tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz historii i treści kolęd wzięli udział uczniowie klas I - III gimnazjum. Odpowiedzieli oni na 5 pytań losowo przez siebie wybranych o różnym stopniu trudności. Łącznie ułożono 94 pytania. Na uwagę zasługuje fakt, że poziom odpowiedzi uczniowskich był bardzo wysoki i wyrównany.

     W jury zasiadali: wicedyrektor ZSM nr 2, pani Anna Deresz, nauczycielka religii, pani Wioletta Zalewska oraz Anna Niedźwiedzka (pomysłodawczyni i organizatorka konkursu). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Zwycięzcy zmagań dodatkowo wybrali sobie nagrody spośród  przygotowanych: książek, artykułów papierniczych i bibelotów. Nagrody zakupiono za pieniądze ze sprzedaży gazetki szkolnej „Omni modo”.

    Po w/w rywalizacji publiczność, którą tworzyli uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej, również spróbowała swych sił w tym temacie. Bardzo chętnie odpowiadała na pytania konkursowe.

    Konkurs Bożonarodzeniowy zdobywa coraz większe grono sympatyków. Z pewnością będzie miał on swą kontynuację.

 

          ZWYCIĘZCY:

    I miejsce –  Dawid Burzyński – klasa III A

                     –   Mateusz Szymkiewicz – klasa I B

   II miejsce – Wiktoria Anna Marcinczyk – klasa III D

  III miejsce –  Aneta Julia Dąbrowska – klasa III D

                    –  Aleksandra Zabłocka –   klasa II C         

  wyróżnienie – Weronika Sikorska – klasa II A

Fot. Elwira Dziarnowska, Magdalena Gutowska

 

ZSM nr 2 w Teatrze

10 grudnia 2016r. uczniowie ZSM nr 2 w Grajewie (kl. I c PG wych. A.Charmułowicz oraz II c PG wych. G.Niecikowska) wybrali się na wycieczkę integracyjno – edukacyjną do Warszawy. Korzystając z wonnego czasu, postanowiliśmy odpocząć przy gorącej czekoladzie i kupić prezenty dla najbliższych w Złotych Tarasach. W dobrym nastroju wyruszyliśmy do Teatru Muzycznego ROMA na spektakl pt.,, Mamma mia”. Humorystyczne dialogi, dobra zabawa, ponadczasowe utwory zespołu ABBA wykonywane po polsku i doskonała gra aktorów wprowadziły nas w świat malowniczej Grecji.
Trzy godziny spędzone w Teatrze ROMA były dla nas niezapomnianym przeżyciem.

 

 21.12.2016

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 21 grudnia 2016 roku w ZSM nr 2 w Grajewie klasa II c przygotowała przedstawienie jasełkowe dla rodziców i zaproszonych gości. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowywały się do występów od dłuższego czasu, czego efektem było nie tylko przepiękne odśpiewanie kolęd i odegranie swoich ról ale także własnoręczne przygotowanie ciasteczek jako poczęstunku dla przybyłych gości. Po zakończeniu przestawienia, dzieci podzieliły się opłatkiem z kolegami, koleżankami oraz najbliższymi. Wszyscy byli zachwyceni małymi aktorami i nagrodzili ich gromkimi brawami. Świąteczny nastrój i życzenia każdy zabrał ze sobą do domu.

 

 

Wigilia w ZSM nr 2

Ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną upłynął w ciepłej, serdecznej atmosferze. Klasy I – III SP zorganizowały i zaprosiły kolegów z klas IV – VI i I – III PG na koncert kolęd chcąc tym samym podziękować in za bajki w ich wykonaniu, wesołe przerwy, wspólną zabawę andrzejkową i mikołajki.

 

Coraz bliżej święta
Ostatnie przedświąteczne dni przedszkolaki z grupy ,, Kangurki”  z ZSM nr 2 wraz z rodzicami spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim środowego ranka było pieczenie świątecznych pierniczków. Wszystkie dzieci z pomocą opiekunów i pod okiem pani Dyrektor ochoczo  z wielkim zapałem wyrabiały i wałkowały ciasto. Następnie wykonywały różne kształty ciasteczek przy pomocy foremek. Tuż po upieczeniu wspólnie dekorowaliśmy lukrami i różnymi posypkami. Oczywiście trudno było oprzeć się kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Wspólne wypieki dostarczały wielu niezapomnianych wrażeń, lecz największą przyjemność sprawiła degustacja naszych wypieków.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc  w przygotowaniu pierniczków.

poniedziałek, 23 maja 2022

Erasmus+. SP nr 1 w Turcji

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.