Kultura i rozrywka

Wieści z ZSM 3

Szkolny Dzień Zdrowia i Sportu

Zdrowy styl życia”- pod takim hasłem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ZSM nr 3 w Grajewie zrealizowano projekt „Dzień Zdrowia i Sportu”. Jego celem było promowanie wśród uczniów literatury dotyczącej sportu i zdrowego odżywiania, zainteresowanie ich zdrowym stylem życia oraz formami aktywnego wypoczynku. 

Podczas uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie młodzież miała okazję obejrzeć prezentację poświęconą odżywianiu i aktywności fizycznej, która wpływa na zdrowie człowieka. Uczniowie klas piątych pisali test wiedzy „Zdrowy styl życia”, a jego zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami. Na spotkaniu szkolna pielęgniarka przedstawiła kilka zasad mających wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie młodzieży. Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować zdrowych przekąsek przygotowanych z warzyw, owoców, mleka i pełnoziarnistego pieczywa. Nad młodymi kucharzami opiekę sprawowała pani Paulina Jarząbek, szkolna intendentka. Aby zachęcić uczniów do aktywnego wypoczynku w tygodniu poprzedzającym akcję zostały przeprowadzone przez Lidię Łepkowską lekcje chodzenia z kijami – nordic walking. Instruktorka zumby, Olga Fiodorowicz, poprowadziła zajęcia z tej bardzo atrakcyjnej formy aktywności fizycznej. 

Uroczystości towarzyszyła wystawa książek dostępnych w bibliotece szkolnej i MPB Oddział dla Dzieci w Grajewie oraz wystawa plakatów opracowanych przez uczniów – uczestników projektu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu. - 

Lidia Łepkowska, Tomasz Babul

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Wojewodzin. "Bal Pożegnalny"

sobota, 3 czerwca 2023

Dzień Dziecka w SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.