poniedziałek, 24 czerwca 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z ZS nr 2

ZŁOTE KWANTY DOTARŁY DO JEDNOSTKI!

Siedemnastu uczniów z ZS Nr 2 im.9.PSK w Grajewie wzięło udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego – POSZUKIWANIE TALENTÓW – zorganizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polskie Towarzystwo Fizyczne. Każdy uczestnik musiał wykonać kilka różnych zadań w kategoriach przedstawionych w regulaminie i zdobyć za te zadania jak największą liczbę punktów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Energetyka jądrowa i fizyka jądrowa”.


Po emocjonującym etapie szkolnym, do dalszej rywalizacji przeszło osiem  osób  z naszej szkoły, które znalazło się wśród 320 uczniów z całej Polski.  By otrzymać dyplom oraz znaczek ZŁOTY KWANT, powinno uzyskać się co najmniej 10 punktów, wykonując prace przynajmniej w trzech kategoriach, w tym obowiązkowo należało przeprowadzić doświadczenie. W tym roku aż 311 osobom udało się to osiągnąć! Do nagrodzonych uczniów z JEDNOSTKI należą:

Monika Sturgulewska - kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik organizacji reklamy)
Sebastian Lipiński  -  kl.1f – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)
Patryk Sosnowski  - kl.1d  –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)
Marcin Mikulski  - kl.1d  –  Technikum w Grajewie (technik informatyk)
 Sylwia Sokołowska  - kl.1f – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)
Anna Grygo   - kl.1f – II LO w Grajewie (profil sportowo-wojskowy)
Izabela Soroka  -  kl.1d  –  Technikum w Grajewie (technik ekonomista)
Piotr Akacki  - kl.1ar  –  Technikum w Grajewie (technik żywienia i usług  gastronomicznych)

Monika Sturgulewska, która zdobyła 50 punktów zakwalifikowała się do ścisłego finału i razem  z 27 uczniami ze szkół ponadgimnazjalnych została zaproszona do Warszawy. Na Uniwersytecie Warszawskim, po dwudniowych zmaganiach, zostaną wyłonieni laureaci, którzy w dniach 12-17 lipca 2013r. polecą do Szwajcarii, gdzie jednym z celów edukacyjnych jest zwiedzanie elektrowni atomowej, która mieści się niedaleko Zurychu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów – Beata Strzałkowska.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.