Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 969 wyświetleń

Wieści z Wojewodzina

Szkolna biblioteka w Wojewodzinie doposażona w nowy sprzęt i nowości wydawnicze.


Pozyskując środki  finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa   biblioteka szkolna w Zespole Szkół im. Księdza Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie  została doposażona w nowe regały biblioteczne. Zakupiono również czytnik kodów kreskowych i drukarkę kodów kreskowych. Nowe wyposażenie  poprawi  przejrzystość i funkcjonalność księgozbioru oraz usprawni proces obsługi czytelników.            

 

W najbliższym czasie półki biblioteczne zapełnią się również nowościami wydawniczymi   za kwotę 7 500 zł. Tytuły zakupionych książek zostały zamówione w oparciu o konsultacje z całą społecznością szkolną tzn. z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz z rodzicami.  

 

W ramach programu zakupiono na kwotę 1 500 zł książki przeznaczone na nagrody dla uczniów za uczestnictwo w organizowanych przez bibliotekę konkursach promujących czytelnictwo.                                                                                                                                                                                  

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem mającym na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

 

Komentarze (1)

Braci Wojewodzin

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.