wtorek, 21 września 2021

Szczuczyn

Wieści z SP w Szczuczynie

Wieści z SP w Szczuczynie

SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI w Szkole Podstawowej w Szczuczynie
   
  W dniach 22.05.2017 r. – 26.05.2017 r.  z inicjatywy pedagoga szkolnego przy aktywnym udziale Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli, zorganizowaliśmy tydzień profilaktyki. Zaprosiliśmy do szkoły specjalistów: przedstawicieli policji, straży pożarnej, ratownika medycznego, pielęgniarkę oraz psychologów. Pogadanki z uczniami prowadzili również nauczyciele. Celem zorganizowanych w tym tygodniu działań było zapobieganie przemocy rówieśniczej, uzależnieniom oraz promowanie, zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

  Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem: „Dzień Szkoły bez Przemocy”. W tym dniu uczniowie ubrani byli na czerwono. Wychowawcy przeprowadzili warsztaty na temat: „Przyjaźń – tak, przemoc – nie”, uczniowie wykonali prace plastyczne.  Pani Grażyna Rodzeń z KPP w Grajewie oraz dzielnicowy asp. szt. Jarosław Zieliński przeprowadzili z uczniami pogadanki na tematy: „Przemoc i odpowiedzialność prawna nieletnich”, „Niebezpieczeństwo uzależnienia”. Wypuściliśmy w powietrze czerwone baloniki z hasłami przeciwko przemocy.

   We wtorek w stroju uczniów dominował kolor zielony, a hasłem dnia była „Przyjaźń i uczciwa rywalizacja”. Nauczyciele realizowali temat przyjaźni z Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i literackie na konkurs: „Na skrzydłach przyjaźni”. Zajęcia wychowania fizycznego w klasach czwartych przebiegały tego dnia w formie zawodów ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczciwą rywalizację. W klasie IVb pod kierunkiem pana Ireneusza Parypy odbyły się zawody w lekkiej atletyce dziewcząt w dwóch dyscyplinach: bieg na 60 m: I miejsce Julia Skibniewska,   II miejsce Zuzanna Zalewska,   III miejsce Martyna Sawicka. Rzut piłeczką palantową:   I miejsce Zuzanna Zalewska,  II miejsce Martyna Sawicka,  III miejsce Julia Januszewska, Nikola Sokołowska i Amelia Niebrzydowska. Chłopcy w klasie IVb rywalizowali ze sobą w biegach z przeszkodami pod kierunkiem pana Artura Dobrzyckiego. Miejsce I wywalczył Wiktor Walendzik,  II miejsce Michał Skowron,  III miejsce Daniel Sitek. Chłopcy z klasy IVa zmierzyli się ze sobą w siatkówce. Za wspaniałą sportową rywalizację nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Jaworowski nagrodził obydwa zespoły. Wychowawcy klas młodszych prowadzili gry i zabawy zespołowe „Jak się bawić? W co się bawić?”. Szkolny plac apelowy ozdobiły piękne rysunki kredą wykonane przez dzieci z klas I-III, ich zadaniem było stworzenie symbolu przyjaźni. Największą atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego podczas przerw szkolnych. 

  W środę dominującym kolorem w ubiorze była biel, hasło dnia: „Kultura słowa i zachowania”. Przedstawiciele klas I-III oraz IV-VI wzięli udział w konkursie „Savoir vivre na co dzień”. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym Piotrem Zdańkowskim – absolwentem naszej szkoły oraz prezesem OSP w Szczuczynie Robertem Łepkowskim.

  W czwartek uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, hasło dnia: „Zdrowo i bezpiecznie”. Pani psycholog Monika Paluszkiewicz spotkała się z klasami szóstymi. Rozmawiała z nimi na temat bezpieczeństwa w Sieci. Natomiast przedstawiciele policji: st. sierż. Sylwia Gosiewska i pani Grażyna Rodzeń przeprowadziły pogadankę z klasami czwartymi i szóstymi na temat cyberprzemocy. W klasach młodszych pielęgniarka szkolna pani Lidia Pieścik rozmawiała z dziećmi jak dbać o swoje zdrowie. Wychowawcy klas I-III przeprowadzili warsztaty „Znam telefony alarmowe”, plakaty uczniów z czytelnymi numerami rozwieszono na korytarzu szkolnym.

  Ostatni dzień przebiegał pod hasłem „Rodzina jest ważna” - był podsumowaniem całorocznych działań profilaktycznych, ale jednocześnie świętowaliśmy Dzień Matki. Zaproszone do szkoły mamy obejrzały występy swoich pociech, dzieci przygotowały również „Mega laurki”. Tego dnia przybyłe mamy spotkały się z psychologiem – panią Bożeną Perkowską. Tematem spotkania było:  „Budowanie relacji w rodzinie”. - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:Ewa Dobrzycka i Barbara Milewska

 

poniedziałek, 20 września 2021

Noc Bibliotek w Szczuczynie - zapisy

poniedziałek, 20 września 2021

Rosa Tardia w Szczuczynie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.