Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4

KOLEJNY SUKCES  IGORA 
Miło nam poinformować, że Igor Borawski z klasy V b (zwycięzca etapu miejskiego) 25 maja 2018 r. reprezentował miasto Grajewo i naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich XXXI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI” i zajął zaszczytne III miejsce w kategorii klas V-VII. Jesteśmy dumni z osiągnięć Igora i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem ucznia jest p. Urszula Krystyna Bołonkowska.

PODZIĘKOWANIE 
Uczniowie „Czwórki” serdecznie dziękują SM MLEKPOL w Grajewie za mleczne paczki otrzymane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Prezenty wszystkim bardzo się spodobały. Wśród najmłodszych zapanowała moda na Łaciate!

KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT
1 czerwca to Dzień Dziecka. Z tej okazji na naszych uczniów czekały zabawy i niespodzianki. I tak dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” z wychowawczynią p. A. Stradczuk spędziły go w „Fabryce Zabawy”, a "Słoneczka" z p. J. Propier i p. K. Osipińską - w sali zabaw "Bajka". Rodzice dzieci z klasy III e wraz z wychowawczynią p. E. Sarnacką zorganizowali uczniom wyjście do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne z samodzielnego przygotowywania pizzy „Mały Kucharz”. Natomiast uczniowie klasy IV d wraz z wychowawczynią p. E. Gałaszewską wzięli udział w pikniku klasowym zorganizowanym w pięknym ogrodzie pana Marka Zyskowskiego. Dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a także gaszenie pożaru za pomocą hydronetki. Oprócz tego miały okazję pograć w „planszówki” na świeżym powietrzu i dać upust swojej energii. Czas upłynął w miłej atmosferze, na łonie natury przy smakołykach przygotowanych na grillu. 

MAMO, TATO KOCHAM WAS!
Nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich Mamach w dniu ich święta. Grupy przedszkolne "Skrzaty" i "Słoneczka" zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci przygotowały pod kierunkiem pań wychowawczyń wiersze, piosenki, inscenizacje i tańce. Mali artyści wręczyli wzruszonym rodzicom wykonane upominki.  Uczniowie klasy VI c również zorganizowali okolicznościowe spotkanie. Na ten dzień pod opieką p. Haliny Muryjas – Rząsy i wychowawcy p. Wiesława Jerulanka przygotowali program artystyczny, a  po występie  wręczyli Mamom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. 

"LITERACKA WIZYTA W ZOO” zakończyła realizację programu ogólnopolskiego CEO „PoczytajMy”
"Każde zwierzę jest jedyne w swoim rodzaju, najpiękniejsze, najukochańsze. I nie ma znaczenia czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające. Każde jest wyjątkowe! Pokochajcie zwierzaki i dajcie im tyle miłości, ile się tylko da! One na pewno odwzajemnią się tym samym." Taka myśl przewodnia towarzyszyła ostatniemu już spotkaniu czytelniczemu realizowanemu w ramach projektu edukacyjnego „Czytam sobie, czytam Tobie”, które zorganizowały dla przedszkolaków  dziewczęta z klas gimnazjalnych. Projekt edukacyjny realizowany był w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy” po zakwalifikowaniu naszej szkoły do jednej z 201 szkół z całej Polski biorących udział w akcji. W projekcie uczestniczyły: Wiktoria Kuliś, Katarzyna Korwek, Wiktoria Bykowska, Klaudia Rutkowska i Wiktoria Dzik. Koordynatorkami były panie: I. Bukrejewska i R. Sokołowska.


PRZYGODA Z TEATREM
W bieżącym roku szkolnym trzy uczennice klasy VII b i ich dwie młodsze koleżanki z V b stworzyły wraz z p. Urszulą Buczyńską wędrowną trupę teatralną, która zaprezentowała widzom współczesną wersję „Balladyny” Juliusza Słowackiego i parodię II części „Dziadów” A. Mickiewicza. Klaudia Fiodorowicz, Zuzia Matysiewicz, Elina Pavliv, Marta Pawełkowska i Karolina Świderska podjęły się trudnego zadania, wcielając się podczas każdego spektaklu w różne postaci i ze swadą odtwarzając nawet role męskie. W inscenizacji „Dziadów” gościnnie wystąpili też wszyscy uczniowie klasy II a wraz ze swoją wychowawczynią  - panią Joanną Rydzewską, podsuwając  wiele cennych  rozwiązań i pomysłów scenicznych, jak też ujawniając niekwestionowane talenty aktorskie. Szczególne wyrazy uznania należą się  Lenie Kosielskiej i Zosi Lewczuk. Brawo, dziewczęta!

ŚWIETLICOWE KONKURSY 
Plebiscyt „Super koleżanka, super kolega!” - tytuły najsympatyczniejszego świetlika wśród dziewcząt zdobyła Patrycja Wróblewska z kl. III c, a wśród chłopców - Miłosz Kuczyński z kl. II c. 
Świetlicowe rekordy - podczas bicia rekordów uczniowie mierzą się z wyzwaniami: 
skakanka - /646 skoków/ – Tumidajewicz Antoni kl. I c;
hula-hop- /38 min. 29 sek./ – Klimaszewska Julita kl. III c;
rzuty- /96/ – Łazowski Rafał kl. III c;
skakanka (pary) – /110/ – Klimaszewska Julita i Wróblewska Patrycja kl. III c;
stanie na jednej nodze - /30 min./ – Ola Jasińska kl. I c.

Turniej „Piłkarzyki” - najlepsze drużyny to: I miejsce – Górski Marceli kl III e, Rogowski Kacper kl. III e; II miejsce – Święćkowski Piotr kl. I a, Kwiesielewicz Krystian kl. I a; III miejsce – Wróblewska Patrycja kl. III c, Szamaszko Eryk kl II a. 

Szkolny Turniej Warcabowy 2018  Grupa młodsza: I miejsce: Kapla Kacper kl. II b, Mikielska Kinga kl. II d, Wasilczyk Julia kl. I b; II miejsce: Malinowski Dominik kl. II c; III miejsce: Karwowska Lena kl. I a, Ruszczyk Weronika kl. II c. Grupa strasza:  I miejsce: Lenkiewicz Sebastian kl. IV e; II miejsce: Klimaszewska Julita kl. III c, Maciorowski Jan kl. III c, Randzio Kacper kl. IV e, Wróblewska Patrycja kl. III c; III miejsce: Przytulska Oliwia kl. III c.
  Wychowawcy świetlicy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zapraszają do intensywnego trenowania i startu w konkursach w przyszłym roku. 

HEJ, HO! PRZYGÓD STO CZEKAŁO NA NAS, W TEN SŁONECZNY CZAS! 
Uczniowie klas II a, II b, II d, III d i grupy „0” wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Rydzewską, p. Barbarą Rogalską, p. Ewą Mieczkowską, p. Renatą Niedziołko i p. Alicją Stradczuk oraz opiekunami: p. Krystyną Łaguną, p. Lillą Pietrzykowską i p. Dorotą Poniatowską odbyli  autokarowe wycieczki do WIOSKI INDIAŃSKIEJ w malowniczo położonej miejscowości Puszczykówka. Dzieci poznały kulturę i zwyczaje Indian, ich egzotyczne stroje, bawiły się w namiotach tipi. Miło spędzały czas na ogromnym, zielonym terenie szukając złota, łowiąc ryby, strzelając z łuku i wiatrówki. Brały udział w wyścigach żółwi, w przeciąganiu liny i w innych zabawach na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją był dla dzieci bliski kontakt ze zwierzętami, przejażdżka konna oraz zakup pamiątek. Posiliły się samodzielnie upieczonymi na ognisku kiełbaskami. 

Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.sp4grajewo.cba.pl 
FOT.SP 4 Grajewo

wtorek, 29 listopada 2022

Planetarium w ,,Dwójce"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca ?Grajewianie?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.