Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 6298 wyświetleń

Wieści z SP 4

W październiku w hali MOSIR w Grajewie odbyły się Igrzyska Powiatu Grajewskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Chłopcy z naszej szkoły: Daniel Puhacewicz, Dawid Nowakowski, Patryk Piaszczyński i Bartosz Kaczyński zajęli I miejsce, zapewniając awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Nowogrodzie!

*
13 listopada 2017 r. grupa przedszkolna "Słoneczka" przy Szkole Podstawowej nr 4 odwiedziła Urząd Pocztowy w Grajewie. Przedszkolaki poznały logo poczty i różnorodne przekazy pocztowe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty oraz przyglądały się pracy Pani Anity - urzędnika pocztowego. Dokładnie obejrzały skrzynkę pocztową oraz dowiedziały się co do niej można wrzucać. Następnego dnia czekała na dzieci niespodzianka. Tym razem odwiedziła je Pani listonosz. Pani w przystępny sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o tym co sprawia radość, a co bywa trudne. Ciekawość maluchów wzbudziła oczywiście wielka torba pełna różnych listów i pocztówek, wśród których był list zaadresowany do grupy "Słoneczka" od Świętego Mikołaja. Za to wspaniałe spotkanie dzieci podziękowały Pani listonosz gromkimi brawami i zaprosiły  ponownie za rok.

*
Nasi uczniowie lubią  zdrową rywalizację, jaką jest w udział w konkursach na różnym szczeblu. W ubiegłym tygodniu odbyły się szkolne eliminacje XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego pod hasłem „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. I miejsce - Damian Chmielewski z klasy VII a, II miejsce - Jakub Samełko z klasy VII b, III miejsce - Karolina Kozicka, Adrian Masłowski i Weronika Dziejma – wszyscy z klasy VII a. Cała piątka w styczniu pojedzie na eliminacje rejonowe. Na poziomie gimnazjum do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Emilia Czaplicka kl. II a,. Paweł Aleksandrowicz kl. II b, Krystyna Dudzińska kl. II a, Julia Zarzecka kl. II c i Klaudia Karwowska kl. II c. 
W szkole trwają konkursy:  plastyczny "Zaprojektuj kartkę Świąteczną – Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie”, poetycki na napisanie kolejnej zwrotki do kolędy „Bóg się rodzi” oraz „English Grammar Master”.

*
13 listopada biblioteka w budynku B podjęła wyzwanie bicia rekordu odwiedzin i wypożyczeń książek przez uczniów klas II-VI. Młodsi i starsi uczniowie poszukiwali książek o różnej tematyce. Wśród najmłodszych czytelników największym zainteresowaniem cieszyły się książki pozyskane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (2016). W tym dniu bibliotekę odwiedziło 189 czytelników, którzy wypożyczyli 300 książek odpowiadających ich zainteresowaniom czytelniczym! 
Trwa akcja „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę” polegająca na ofiarowywaniu bibliotece książek, które są niepotrzebne ich właścicielom. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału.  

*
14 listopada 2017 r. dzieci z III i IV grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas III a, III c i III e wraz z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się do GCK na piękną baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali” przygotowaną przez Teatr Muzyczny „Duduś” z Łodzi. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i wspaniały zespół teatralny wprowadziły małych widzów w zaczarowany i magiczny świat baśni.

Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły www.sp4grajewo.cba.pl. Zapraszamy

fot.SP 4 Grajewo

Komentarze (2)

Wielkie brawa dla czwórki, skończyły się dominacja grajewskiej dwójki a ma ta szkoła najlepsze warunki a dlaczego Pan pełnomocnik powiatowy sportu nie zamieszcza komunikatów z tenisa stołowego z Rajgrodu gimnazjum i Grajewo podstawowe i Wojewodzina liceum........

Brawo tenisiści...w czwórce nauczyciele wiedzą jak rozwijać zainteresowania swoich uczniów...brawo nauczyciele....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.