Kultura i rozrywka

Wieści z SP 4

Wieści z SP 4

 

Poniżej prezentujemy wydarzenia, które odbyły się w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie: 

Miejski konkurs plastyczny „Rewitalizacja centrum Grajewa – narysuj jak zmienić swoje miasto”. Na liście laureatów konkursu znaleźli się także uczniowie SP 4. Nagrody najlepszym w Urzędzie Miasta wręczył Dariusz Latarowski – Burmistrz Grajewa.
Kategoria I - klasy I-III
I miejsce – Julita Łukowska kl. III e

Wyróżnienia: Julian Łapiński, Zuzanna Kruszewska kl. I b 
Kategoria II - klasy IV-VI
I miejsce – Anita Pięczykowska kl. VI a 
Wyróżnienia: Lena Poniatowska kl. IV b, Bartosz Stachelek kl. IV c

 

***

W ramach Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej rozegrano 10 turniejów, z czego do punktacji wzięto 8 najlepszych wyników poszczególnych zawodników. Drużynę tworzą 4 najlepsze zawodniczki i 4 zawodników z każdej szkoły. W lidze startowało 101 zawodników z 14 szkół.

 W klasyfikacji końcowej XVI EDYCJI POWIATOWEJ SZACHOWEJ LIGI SZKOLNEJ w kategorii szkół podstawowych I miejsce niezmiennie zajęła SP nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie. Na ten sukces zapracowały dziewczęta: Aleksandra Strzałkowska kl. VI b, Dominika Markowska kl. VI a oraz Kalina Kacprzak kl. V b., a przede wszystkim chłopcy z kl V: Filip Krajewski kl. V b, Aleksander Rorbach kl. V c, Sebastian Kurzątkowski kl. V b, Daniel Sarnacki kl. V c i Kamil Rutkowski kl. V c.

 

Klasyfikacja SP:

1.  SP 4 Grajewo-165,5 pkt.

2.  SP 2 Grajewo- 117,5 pkt.

3. SP Wierzbowo- 139 pkt.

4.  SP 1 Grajewo-90 pkt.

5.  Sp Rajgród- 65,5 pkt.

Opiekunem szachistów z SP 4 jest nauczyciel wychowania fizycznego – pan T. Babul.

***

Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej dla klas IV:

I miejsce - Marta Pawełkowska kl. IV b 
II miejsce - Karolina Świderska kl. IV b 
III miejsce - Julia Kalinowska kl. IV a
Wyróżnienia uzyskali:
Agnieszka Ciukszo kl. IV b
Igor Borawski kl. IV b 
Adrian Dobrydnio kl. IV a
Zuzanna Karwowska kl. IV b
Organizatorkami konkursu były panie: B. Ratomska i G. Mroczkowska. 

 

 

***

W tym roku szkolnym zakończyliśmy już ogłoszone akcje zbiórek charytatywnych na cele misyjne. Koordynatorkami były panie: I. Konopko i G. Mroczkowska. 

Przypominamy, że uczestniczyliśmy w następujących akcjach:
- Zbiórka datków w Tygodniu Misyjnym – przekazaliśmy 165,83 zł;
- „Kredki dla Afryki” - wysłaliśmy około 13 kg różnych materiałów;
- „Okulary dla Afryki” – wysłaliśmy 54 szt. okularów korekcyjnych i słonecznych;
- „Każdy znaczek wspiera misje” – wysłaliśmy 1054 znaczków pocztowych, pozostałe przygotowujemy do wysyłki;
- Zbiórka starych telefonów komórkowych – wysłaliśmy 67 telefonów i 37 ładowarek, pozostałe przygotowujemy do wysyłki.
Raz jeszcze dziękujemy gorąco wszystkim zainteresowanym za najmniejszą cząstkę dobroci i pamięci o potrzebujących. Po wakacjach wznowimy nasze akcje.

 

***

 „Nie bój się matmy” pod takim hasłem w dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. obchodziliśmy Szkolne Święto Matematyki. Jego celem było dostarczenie uczniom odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazanie innej strony tej nauki. Przez dwa dni uczniowie sześciu klas trzecich, pracując w grupach i samodzielnie, zmierzyli się z zadaniami typu: odgadnij wynik, rozwiąż krzyżówkę, rozwiąż rebus, wykreślanka, oblicz działania (łączne) na liczbach naturalnych, podziel liczby na parzyste i nieparzyste, rozwiąż zadanie tekstowe, zbuduj figurę przestrzenną – sześcian. Każdy, choć najmniejszy sukces nagrodzony był słodkościami. Organizatorkami obchodów były panie A. Sulima i M.  Kostecka.

***

12 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III b i III d z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Puszczykówki k/ Suchowoli. To piękne miejsce otoczone Biebrzańskim Parkiem Narodowym i jeziorami. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Wioskę Indiańską, mini zoo, a w nim zwierzęta amerykańskie oraz polskie. W programie dobrej zabawy na świeżym powietrzu było też strzelanie z łuku i wiatrówki, płukanie złota, przejażdżka konna, walki na równoważni, łowienie ryb, wyścigi żółwi i wiele innych atrakcji.
 

***

"Przyjaźń lekarstwem dla duszy" – tak brzmiał temat kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w bibliotece SP 4 , którego uczestniczkami były dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki i Koła Łączników Klasowo-Bibliotecznych. Tym razem inspiracją do dyskusji była książka Doroty Combrzyńskiej–Nogali „Syberyjskie przygody Chmurki”. Spotkania wpisują się w realizację Ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam” pod honorowym patronatem MEN, a ich organizatorami i realizatorami są nauczyciele bibliotekarze – L. Pietrzykowska i E. Czaplicka.

 

 

SP 4 Grajewo

 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.