czwartek, 28 marca 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z SP 2

Debata w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie

 
Dnia 29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im Adama Mickiewicza w Grajewie na sali gimnastycznej odbyła się po raz kolejny debata samorządów klas 4-7 SP 
i 2-3 Gimnazjum z panią dyrektor Barbarą Ciszewską oraz Rzecznikiem Praw Ucznia panią Lidią Brzozowską i Samorządem Uczniowskim w składzie: 
Klaudia Czerwonka- przewodnicząca
Zuzanna Pytel - protokolant
 
 
Dotyczyła ona wspólnego wypracowania planu pracy samorządu szkolnego oraz poznania potrzeb uczniów w zakresie oferty edukacyjnej oraz infrastruktury szkoły. Tydzień wcześniej na spotkaniu uczniów z panią dyrektor podano 3 zadania, które każda klasa miała wypracować wewnętrznie na godzinach wychowawczych. Ich treść brzmiała:
 
1. Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w szkole?
2. Jakie wydarzenia z ubiegłych lat podobały Ci się najbardziej?
3. Zaproponuj minimum 3 akcje dla Samorządu Uczniowskiego.
 
W wyznaczony dzień o godzinie 1005 na sali gimnastycznej zgromadziło się około 60 przedstawicieli społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Debata rozpoczęła się sprawdzeniem obecności oraz krótkim, merytorycznym przywitaniem ze strony pani dyrektor i prowadzącą debaty –Klaudię Czerwonkę. Po przedstawieniu uczestników zaczęła się właściwa debata, podczas której uczniowie zgłaszali swoje propozycje dotyczące życia szkoły. Zostały one spisane przez protokolanta – Zuzannę Pytel. ….Po skonsultowaniu z nauczycielami owe propozycje zostaną ujęte w Planie Pracy SU na rok szkolny 2017/2018 oraz zostaną przedstawione całej społeczności szkolnej na spotkaniu z Dyrektorem Szkoły.
Mamy nadzieję, że propozycje uczniowskie wpłyną na wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły.
 
 
ZAJĘCIA KREATYWNE W DWÓJCE WYSTARTOWAŁY
 
W sobotę 30 września  2017 r. w godz.  w  Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie po raz pierwszy w tym roku szkolnym  odbyły się cykliczne zajęcia rozwijające kreatywność. Licznie zgromadzeni uczniowie klas I – III mogli rozwijać swoje zainteresowania, pomysłowość i pasje  poprzez udział w zajęciach plastyczno - technicznych, artystyczno – literackich oraz kulinarnych. Z darów jesieni mogli zrobić różne figurki,  bukieciki, wsłuchać się w jesienne dźwięki muzyki, zastanowić się nad pięknem przyrody podczas spotkania z literaturą, a także upiec smaczne rogaliki dla siebie oraz młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. 
Podczas kreatywnej soboty w grupach przedszkolnych prowadziliśmy zajęcia z choreoterapii. Wykorzystaliśmy w tym celu taniec improwizowany, który sprzyja twórczości i pamięci ruchowej, dzięki czemu dziecko coraz lepiej może poruszać się w przestrzeni oraz lepiej czuje swoje ciało. W trakcie zajęć dzieci otrzymały wstążki, z którymi „tańczyły” do utworów Mozarta. Różne tempo muzyki jak również jej natężenie sprawiło, że dzieci przeistaczały się w postaci, poprzez które uwalniały swoje emocje. Pod koniec zajęć odbyły ćwiczenia rytmiczne. Dzieci otrzymały własnoręcznie robione instrumenty i za ich pomocą kreowały własne rytmy. 
W trakcie zajęć konstrukcyjnych dzieci zrobiły makietę pod hasłem : 
„Moje miasto Grajewo”. Była to wspólna praca wszystkich grup, które uczestniczyły w zajęciach kreatywnych. Najpierw 6-latki zrobiły domy i samochody, następnie 3 i 4-latki pomalowały farbami grogi i tereny zielone, a następnie 5-latki uzupełniły makietę drzewami. Wszystkie dzieci pracowały z bardzo dużym zaangażowaniem.
Przedszkolaki miały również możliwość udziału w zajęciach plastycznych z użyciem farb, które przebiegły ph. „Dary jesieni z lasu, ogrodu i sadu”. Miały na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci, kształtowaniu aktywności twórczej, nawyków estetycznych i wrażliwości na piękno. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się dużym zaangażowaniem i pomysłowością.
             Dla dzieci w młodszym wieku szkolnym był to dzień pełen niezwykłych wrażeń. Szczęśliwe i spełnione czekają na październikową  „sobotę kreatywną”.
 
                             Nauczyciele SP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.