Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 6989 wyświetleń

Wieści z SP 1

Podczas październikowych zajęć grupa Smerfów powitała ,,Jesień”. W czasie wspólnych spacerów dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie . Kasztany, żołędzie i jarzębina towarzyszyły im podczas zajęć i zabaw. Przedszkolaki malowały jesienne drzewa, wykonały z warzyw wesołe borowiki, a z papieru radosne muchomorki. Wykorzystując różnobarwne liście, stworzyły ciekawe prace plastyczne. Wiele przyjemności sprawiło maluchom przygotowanie stempli z ziemniaków. Prace dzieci ozdobiły ich salę.

Nie zapomniały, jak ważne jesienią są owoce i warzywa, które wzmacniają odporność i mają mnóstwo witamin. Dzieci zrobiły pyszną sałatkę owocową oraz przygotowały zdrowy i smaczny sok owocowo-warzywny.

 

 

Spotkanie z leśnikami w SP 1

    W ramach realizacji projektu Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels” 18. października 2017r. uczniów kl. IIa oraz IIb odwiedziły pracownice Nadleśnictwa Rajgród - pani Justyna Milewska oraz pani Anna Zapert. Opowiedziały dzieciom o swojej niezwykłej pracy. Drugoklasiści z uwagą obejrzeli prezentację przygotowaną przez zaproszonych gości oraz film opowiadający o życiu zwierząt leśnych. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę prawdziwych tropicieli, rozpoznawali ślady zwierząt. Nie zabrakło gier i zabaw tematycznych, a także pamiątkowych zdjęć.

fot. SP 1

 
 

Komentarze (2)

Jakie wspaniałe prace. Brawo maluszki.

cudowne te nasze dzieciaki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.