czwartek, 23 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 4502 wyświetleń

Wieści z Rajgrodu

Wieści z Rajgrodu

28 kwietnia 2017r. w Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie odbyło się spotkanie z Janem Truszkowskim- autorem książek m.in. „Urodzeni na Syberii”, „Wstawaj na Sybir nas wywożą”, „Smak życia”.

Wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali wspomnień Gościa, dotyczących wywózki na Syberię w 1941 roku. Przedstawił losy swojej rodziny, pobyt na zesłaniu, warunki życia Sybiraków i ich rodzin. Podczas odczytywania przez Panie, (uczestniczki spotkania), fragmentu książki „Urodzeni na Syberii” poznaliśmy realistyczny opis matki- Polki, której przyszło rodzić w niegodnych warunkach. Na świat przyszedł wtedy Jerzy. Emocje towarzyszyły nam wszystkim, tym bardziej, że jak okazało się, Pan Jerzy był obecny wśród nas.

 

Pełne ciekawych opowieści spotkanie zakończyło się tradycyjnym podpisywaniem książek od samego autora.

 

W spotkaniu udział wziął burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki, dyrektor Gimnazjum Zygmunt Tarnacki, prezes TMR Jan Tarnacki, redaktor naczelny Rajgrodzkich Ech Janusz Sobolewski, który to dzielnie pilnował, aby spotkanie doszło do skutku.

 

Udział w takich spotkaniach, to pożytecznie zagospodarowany czas wolny, szczególnie jeśli opowieściom towarzyszy nam świadek historii.

 

 

Anna Arciszewska

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie

czwartek, 23 września 2021

Jesienny Piknik z MotoWilkami

czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (1)

Taka piękna miejscowość ten kochany nasz Rajgród ale nie miał i nie ma szczęścia do włodarzy ale nadzieja umiera ostatnia.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.