piątek, 27 stycznia 2023

Kultura i rozrywka

Wieści z Rajgrodu

„Rajgrodzkie wspomnienia naszych dziadków” pod taką nazwą 16.02.2017 ruszył projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rajgrodzie oraz zespół ds. promocji Gminy Rajgród.

Pomysł powstał w ramach projektu Równać Szanse 2016 - Regionalny Konkurs Grantowy organizowanego przez Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt jest kierowany do młodzieży z Gminy Rajgród w wieku 13-19 lat.

W dniu 16.02.2017 r. w Gimnazjum w Rajgrodzie odbyło się pierwsze spotkanie. Koordynator Maria Fliszewska oraz osoby współrealizujące projekt w składzie: Anna Arciszewska, Natalia Pogorzelska zapoznały uczestników z głównym celem i założeniem projektu. Młodzież dopytała o zasady, warunki oraz jakie działania będą realizowane w programie. Zebrani podzielili się na grupy i wykonali plakaty promujące ich przedsięwzięcie.

Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez profesjonalnych dziennikarzy. Następnie młodzież w roli dziennikarzy, przeprowadzi wywiady ze swoimi dziadkami, bliskimi, oraz sąsiadami na temat ich życia w latach dziecięcych. Zapytają o formy spędzania wolnego czasu, zabawy w tamtych latach, zwyczaje, szkołę, potrawy… Dzięki wywiadom młodzież ocali od zapomnienia czasy, które już nie wrócą. Podczas projektu uczestnicy będą mieli zorganizowany wyjazd do siedziby profesjonalnego radia, oraz spotkania integracyjne. Wynikiem projektu będzie wydanie publikacji, w której będą zebrane wywiady i zdjęcia. Młodzież na Dniach Rajgrodu 2017 będzie promowała publikację oraz cały projekt. -  informuje Zespół ds. promocji Gminy Biblioteka Publiczna

czwartek, 26 stycznia 2023

Morsy grają z WOŚP (29.01)

czwartek, 26 stycznia 2023

Wieści ze Szkoły Muzycznej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.