czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Wieści z Radziłowa

Najnowszy film radziłowskich gimnazjalistek

Art Radziłów Crew z radziłowskiego gimnazjum kończy pierwszy w tym roku projekt filmowy. W styczniu planowana jest premiera

ARC z Radziłowa realizuje projekt filmowy nawiązujący do kultowego filmu z 1970 roku. Nie jest to łatwe zadanie. W pierwowzorze, ze względu na ówczesną cenzurę, reżyser ukrył prawdziwy przekaz. Taka też jest wizja dziewcząt z Art Radziłów Crew. Inteligentny widz łatwo odczyta o czym mówią młodzi twórcy.

Podobnie, jak w pierwowzorze, wystepują w nim amatorzy. Obsada (w kolejności alfabetycznej): Aleksandra Bagińska, Katarzyna, Ciecierska, Alicja, Kisielewska, Karolina Karwowska, Edyta Kozikowska, Monika Mocarska, Weronika Mordasiewicz, Wiktoria Obrycka, Oliwia Odachowska, Weronika Polkowska, Natalia Rogowska, Anna Statkiewicz, Patryk Zieliński, Katarzyna Ziemkiewicz i Kamila Żmijewska.

Grupę ARC tworzą gimnazjalistki z Radziłowa: Karolina Karwowska, Alicja Kisielewska, Monika Mocarska, Anna Poszyler i Anna Statkiewicz. Opiekuje się nimi Zbigniew Mroczkowski - nauczyciel z Gimnazjum w Radziłowie - obecnie doskonalący swój warsztat w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Art Radziłów Crew jest zdobywcą nagród i wyróżnień filmowych w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

Premiera planowana jest na ostatnią dekadę stycznia.

 

Zbigniew Mroczkowski

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.