Kultura i rozrywka

Wieści z Niećkowa

3 miejsce dla Zespołu Szkół w Niećkowie

 

Co roku dla szkół kształcących w zawodach rolniczych organizowana jest Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

 Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko pojętej wiedzy rolniczej - teoretycznej i praktycznej. Jej ideą jest ukazanie młodzieży szkół średnich zadań stojących przed tym jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej, rozszerzenie jej zainteresowań różnorodnymi formami postępu w rolnictwie (biologicznego, technicznego, organizacyjnego, ekonomicznego i społecznego) oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych z produkcją rolniczą, miejscem przyszłej pracy młodego rolnika, co ma wyjątkowe znaczenie we właściwym wykonywaniu zawodu. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Zespołu Szkół w Niećkowie brali w niej udział. Tegoroczna edycja XXXVIII Olimpiady odbyła się w dniach 11-12 kwietnia 2014r. w ZS w Bielsku Podlaskim.

Młodzi technicy z Niećkowa rywalizowali w trzech blokach tematycznych: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, produkcja zwierzęca oraz mechanizacja rolnictwa.

W bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe startowała Anita Demby (opiekun A. Tomaszewska) zdobywając 3 miejsce.

W bloku produkcji zwierzęcej brali udział: Magdalena Kruszyńska (opiekun S. Cieplińska) - VI miejsce, Przemysław Zalewski (opiekun S. Cieplińska) -VII miejsce. W bloku mechanizacji rolnictwa rywalizował Adam Sypytkowski (opiekun W. Czerkas). Szczególne słowa uznania należą się Anicie Demby, która uzyskała tytuł finalisty OWiUR i będzie reprezentowała ZS w Niećkowie w etapie centralnym. Tytuł laureata zwalnia Anitę z części pisemnej egzaminu zawodowego.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.