Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8137 wyświetleń

Wieści z Niećkowa

Sukces uczennic Zespołu  Szkół w Niećkowie 

 

W dniu 26.02.2014r. w budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbył się, będący jednocześnie finałem wojewódzkim, II etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa.

 

Konkurs został zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy.  Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy, inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie oraz uświadomienie osobom, które dopiero wejdą na rynek pracy, że regulacje prawa pracy mają wpływ na wyższy komfort pracy i życia osobistego, że stosowanie zasad prawa pracy „opłaca się” i jest podstawą funkcjonowania zdrowego rynku pracy oraz uczciwej konkurencji.

Konkurs honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydenci Białegostoku, Suwałk i Łomży oraz Podlaski Kurator Oświaty.
Finałowa dwudziestka wyłoniona została w listopadzie ub. roku w drodze eliminacji przeprowadzonych metodą online w 21 szkołach. W eliminacjach uczestniczyło 246 uczniów. W finałowej dwudziestce znalazły się dwie uczennice ZS w Niećkowie Sylwia Wszeborowska i Martyna Świderska
 
 Sylwia Wszeborowska zajęła zaszczytne 3 miejsce i w kwietniu 2014r. weźmie udział w rywalizacji ogólnopolskiej w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Martyna uplasowała się na 9 miejscu
 
 
Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk uhonorował laureatów oraz uczestników finału nagrodami rzeczowymi – tabletami i zestawami wielofunkcyjnymi oraz okolicznościowymi dyplomami i upominkami.

Komentarze (2)

Gratulacje młodzieży i opiekunom, którzy zachęcili do wzięcia udziału w konkursie.

Gratulacje . Wiedza z prawa pracy na pewno przyda się w przyszłości. Powodzenia na etapie centralnym

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.