czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Wieści z LO

Uczniowie LO z wizytą u dzieci

  Minione tygodnie były bardzo pracowite dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie uczestniczących w projekcie ‘Move your body and mind - healthy lifestyle for adolescents’ (‘Rusz umysł ciało – zdrowy tryb życia wśród nastolatków’) w ramach  programu Erasmus +. Musieliśmy bowiem  przygotować autorskie scenariusze zajęć adekwatne do wybranej grupy wiekowej na temat wartości energetycznej spożywanego przez nas jedzenia. Kolejnym etapem przygotowań była prezentacja pomysłów przed rówieśnikami i opiekunami projektu. Następnie przedstawiciele dwuosobowych grup powołanych do realizacji zajęć udali się do wybranych placówek oświatowych w Grajewie, aby zwrócić się do Dyrekcji z prośbą o możliwość przeprowadzenia zajęć. Pomysł został zaaprobowany i ciepło przyjęty. Spotkaliśmy się z dziećmi z : Przedszkola Miejskiego nr 1 , Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 6 , oddziału przedszkolnego przy ZSM nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej  nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.

  Spotkania miały na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych małych  przyjaciół. Szczególnie zależało nam na poszerzeniu wiedzy na temat zdrowego odżywania i konieczności ruchu. Każdy z nas przeprowadził zajęcia, którym przyświecało hasło „Rusz umysł i ciało” oraz odżywiaj się zdrowo.

 Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi – oparte na wspólnym działaniu przy dużym zaangażowaniu dzieci w proces twórczy. Prowadzący byli zaskoczeni bystrością i dużą wiedzą dzieci na temat zdrowego trybu życia. Z ogromną satysfakcją poprowadzili zajęcia łącząc różne formy aktywności – od ruchowej po umysłową, wprowadzając przy tym również słownictwo w języku angielskim. Mamy nadzieję, że działania przyniosą zamierzony efekt.

 Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom placówek za ciepłe przyjęcie. Spotkania dały nam wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, iż nasza współpraca nie zakończy się na tym etapie. -      Kamila Kiełczewska

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=zw9FSoNYj3M

https://www.youtube.com/watch?v=Eu7Hdp-lWV

 

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.