Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 9336 wyświetleń

Wieści z "Jednostki"

OLIMPIADA MEDIALNA – dobry start z JEDNOSTKI!

Dnia 21.02.14r. odbył się pierwszy etap III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, w którym wzięły udział uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie (klasa sportowo-wojskowa) oraz Technikum w Grajewie (technik organizacji reklamy).


 Zgodnie z przesłaniem organizatorów zaproszenie do udziału w zmaganiach adresowane jest do uczniów prezentujących różne talenty z zakresu mediów, przekazu informacyjnego, filmu,  polonistyki i public relations.  Szczególnie zaś tych,  którzy posiadają umiejętności interesującego formułowania oraz prezentowania własnych myśli, przekazywania wiedzy i przekonywania do racjonalnego korzystania zarówno z nowych, jak i tradycyjnych mediów. 


Olimpiada Medialna ma charakter interdyscyplinarny, a jej zawody są trzystopniowe. Przedsięwzięcie  służy stworzeniu oraz rozwojowi szerokiej grupy osób świadomych i krytycznie odbierających media, posiadających wiedzę na temat historii ich rozwoju, rozumiejących zasady ich działania, umiejących je kreować i współtworzyć na poziomie znacznie wyższym od współczesnego przeciętnego użytkownika – aktywnego internauty. Tematem przewodnim edycji 2013/2014 są: Nowe biblioteki wiedzy. Repozytoria cyfrowe i audiowizualne.
Zawody stopnia pierwszego odbywają się w formule testu udostępnionego Uczestnikom przez Komitet Główny w ściśle określonym czasie za pośrednictwem SIOM, w szyfrowanym połączeniu internetowym, nadzorowanym przez Komitet Główny.  Dzięki skutecznej pracy online pierwszy etap w „Jednostce” zaliczyły:


Justyna Cybula kl.2r, Monika Chojnowska kl.2r, Natalia Głębocka kl.1w,  Wiktoria Górska kl.1w, Paulina Gutowska kl.2r, Martyna Ramatowska kl.2r, Monika Sturgulewska kl.2r.
Według  opublikowanej już listy rankingowej zawodów pierwszego stopnia, co najmniej cztery uczennice osiągnęły próg kwalifikacyjny do zawodów stopnia drugiego.  Oczekując na ostateczne potwierdzenie wyników, wszystkim uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Opiekunowie: B. Strzałkowska, B. Szczepańska
 

środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (1)

hahahahahahhaaah 2 foto haha :D pozdro laski :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.