Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 3757 wyświetleń

Więcej żołnierzy na wschodzie Polski

Żołnierze Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego (WZZ) Podlasie, którzy realizują zadania wzdłuż wschodniej granicy państwa, każdego dnia podejmują szereg działań, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim przygotowują do bezpiecznego i skutecznego wykonywania zadań w przypadku zagrożenia.


W celu zapobiegania rosnącej presji migracyjnej na wschodnią granicę Polski, w województwach podlaskim i lubelskim zadania realizuje zwiększona liczba żołnierzy Wojska Polskiego. Są to żołnierze wykonujący obowiązki w ramach WZZ Podlasie, które ma bardzo wiele zadań. Najważniejszym z nich jest wspieranie Straży Granicznej we wzmocnieniu i ochronie wschodniej granicy. Żołnierze wykonują także zadania szkoleniowe, obserwują i analizują sytuację na granicy, wykonują patrole piesze i kołowe w pobliżu pasa granicznego. Ważnym elementem działalności jest także współpraca z lokalną społecznością.
Zwiększona obecność żołnierzy w tym rejonie Polski ma być demonstracją woli i zdolności do odpowiedzi na wszelkie zagrożenia dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Informacja z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego 
Wszystkie podejmowane przez WZZ Podlasie działania mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa obywateli Polski oraz uzyskanie efektu odstraszania potencjalnego wroga, a także przygotowanie się na ewentualne zagrożenie z jego strony.
Jednocześnie, jako żołnierze Wojska Polskiego, uprzejmie prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość za wszelkie niedogodności, które mogą powstać podczas prowadzenia działań.

Komentarze (7)

/ imigranci nie wiedzieli chyba, że u ministra można kupić wejściówkę do Polski i UE.

Tyle wiz wydali że potrzeba więcej żołnierzy żeby sprawdzić kto ma wizę i może wjechać, a kto musi skakać przez płot.

Spokojnie jak PO wygra, to wszystkich wpuści bez wiz a później będą sprawdzać kto kim jest, jak to mówiła jedna z posłanek PO:)

Ale wy jesteście głupi....jedź jeden z drugim i zobacz co tam jest..a nie trolisz na laptopie

Pic na wodę.. fotomontaż..

Bronią granicy, żeby po cichu sprzedawać wizy za 5 tys. USD. W Mińsku też sprzedawali i pewnie niektórzy, których przegoniono do Białorusi wrócili do Polski na lewej wizie. Wykorzystują państwowe służby, żeby zarabiać prywatnie kasę. Oj, rolują ten naród na wielu frontach.

Oj tam kilka wiz ,a ile krzyku, po wojnie setki zbrodniarzy niemieckich uciekło na watykańskich paszportach do Ameryki Południowej i nikt nie robił afery.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.