środa, 11 grudnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 15602 wyświetleń

Więcej zgonów niż narodzin

Spadek liczby urodzeń i znaczny wzrost zgonów, czyli Grajewo w liczbach

Początek roku to czas podsumowania minionego, 2020 roku. Był to kolejny okres, w którym liczba stałych mieszkańców Grajewa uległa zmniejszeniu. Tendencja ta utrzymuje się od lat. Według danych Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Grajewo na dzień 31.12.2020 r. na terenie Grajewa zameldowanych na pobyt stały było 20666 osób, co przełożyło się na gęstość zaludnienia 1091,71 osób na km2 . Główną przyczyną zmniejszającej się liczby mieszkańców jest migracja z terenu miasta.

Ponadto w 2020 roku 228 stałych mieszkańców Grajewa zameldowało się na pobyt czasowy poza miastem. Natomiast 226 osób spoza miasta zameldowało się na pobyt czasowy w Grajewie.

Spośród wszystkich zameldowanych w ubiegłym roku 52,11% ( 10770 osób) stanowią kobiety, a 47,89% (9896 osób) mężczyźni. W porównaniu do roku 2019 liczba mieszkańców zmniejszyła się o 269 osób – było 20935 zameldowanych w tym 10917 kobiet i 10018 mężczyzn. Stosunek ten utrzymuje się w ostatnich latach na podobnym poziomie. Zmienia się natomiast struktura wiekowa mieszkańców. Zwiększa się procentowy udział osób w wieku produkcyjnym. Dzieci i młodzież do 18 roku życia stanowią 18,68%, dorośli w wieku produkcyjnym (kobiety do 60 lat, mężczyźni do 65 lat) stanowią 61,16 %, a dorośli w wieku poprodukcyjnym (kobiety powyżej 60 roku życia i mężczyźni powyżej 65 roku życia) - 20,16%.

W 2020 roku w Grajewie odnotowano ujemny przyrost naturalny. Urodziło się 162, a zmarło 258 osób. W porównaniu z latami poprzednimi nie widać stałej tendencji w tym zakresie. Dane te dotyczą wyłącznie liczby urodzeń i zgonów osób zameldowanych na terenie Grajewa. W 2020 r. Urząd Stanu Cywilnego wydał łącznie 918 aktów stanu cywilnego w tym: 408 aktów urodzenia, 110 aktów małżeństwa i 400 aktów zgonów. - Wydział Organizacyjny Urząd Miasta Grajewo

 

wtorek, 10 grudnia 2024

Młodzieżowe Słowo Roku 2024

wtorek, 10 grudnia 2024

Ogłoszenie Wójta Gminy Wąsosz

Komentarze (14)

500+ robi swoje. Genialna jest nasza władza, genialna.

Migracja z Grajdolka. Ciekawe dlaczego?

Czemu jestem sam chociaż w mieście jest więcej kobiet?. Oto jest pytanie .

To trzeba zacząć od lokalnej służby zdrowia. Spora część rodziców decyduje się na narodziny swoich pociech poza granicami naszego miasta.Podbijamy statystyki w Ełku, Białymstoku itd..

500 plus nic do tego nie ma baba Jago a myślenie nie boli

A może to jest dobry moment na 1000+ ?

Miasto nic nie proponuje młodym, nie ma pracy, fajnych miejsc do spotkań, porządnej rozrywki. Zostają tylko parki ....

Wcale się nie dziwię ze ludzie migrują. W Grajewie żadnych perspektyw na przyszłość dla młodych ludzi. Brak pracy. Tylko robić dzieci i stać w kolejce po socjal, naprawdę szczyt ambicji. Ludzie ambitni uciekają z miasta żeby coś w życiu osiągnąć, poza programem 500+i gromadka pociech...

To jest sygnał dla pracodawców jak powinni dbać o pracowników . Za kilka lat będzie to miasto emerytów

Jak to nie ma "Jago Babo" no jak to nie ma!! Dopóki nie było 500+ chłop po robocie brał mnie do wyra i już. Teraz jak jest 500+ to bierze tą kasę, idzie się napić i pijany zasypia. A ja muszę się męczyć sama w łóżku. Odkąd jest 500+ nie mamy przyrostu naturalnego, o!

Na ten zepsuty świat lepiej dzieci nie sprowadzać. Świat zmierza ku zagładzie. Bogaci "władcy" tego świata cały czas o to dbają. Szkoda tych biednych dzieci.

Baba Jago jeśli decydujesz się na tzw"przyrost naturalny"badz odpowiedźialna osoba i zapewnij swojemu potomstwu utrzymanie a nie licz na socjale. I właśnie tacy ludzie zostają w mieście a Ci odpowiedzialni migrują, z perspektywa założenia rodziny i zapewnienia sobie i dzieciom jakiejś przyszłości. Gdyby nie było 500+ podejrzewam że ludzie stawali by na głowie żeby znaleźć pracę lub wyjechać za chlebem alby zapewnić dobrobyt sobie i dzieciom...

W tym Grajewie to w ogóle już nie wiadomo o co chodzi.Ceny mieszkań doganiają Białystok, bo w Ełku już jest taniej. A ludzie kupują. Praca za najniższą krajową, a w zakładach rotacja. Z własnym interesem ciężko wystartować, bo rynek nasycony.Mieszkancy chcieli by czegoś nowego, ale przyzwyczaili się do tego co jest i reszta won. Wiele ulic płacze o media i utwardzoną drogę, a władza udaje, że tego nie widzi, lub mówi, że nie ma pieniędzy, a zaraz masa kasy idzie na coś mniej ważnego. Ogólnie Chaos.

Zasmucony, chciałabym , abym z mojego własnego interesu wyciągała najniższą krajową. Teraz mogę o tym tylko pomarzyć. Grajewska, i nie tylko, rzeczywistość.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.