poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9956 wyświetleń

Wicemistrz AgroLiga 2013


Wojciech i Patrycja Pruszkowscy ze wsi Stare Jemielite odebrali z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego tytuł Wicemistrza AgroLigi 2013. To jeden ze znaczących dostawców mleka do SM MLEKPOL i doskonały przykład na to, jak innowacyjne gospodarstwo produkujące mleko może przynosić zadowalający zysk.


1 kwietnia 2014 r. Prezydent Bronisław Komorowski w Pałacu Prezydenckim wręczył listy gratulacyjne laureatom konkursu Agroliga 2013. Jest to niezwykłe wyróżnienie, które otrzymują zarówno gospodarstwa rolne, jak i producenci żywności. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  wręczył laureatom listy gratulacyjne.
Jednym z nagrodzonych jest Wojciech Pruszkowski, który został wicemistrzem AgroLigi 2013. Rodzina Państwa Pruszkowskich mieszka w miejscowości Stare Jemielite, w gminie Śniadowo i dostarcza mleko do Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. Jak twierdzi Pan Wojciech, przy ocenie były brane pod uwagę: estetyka gospodarstwa, innowacyjność produkcji, jak również końcowy zysk ekonomiczny.

Gospodarstwo laureatów liczy ok. 100 ha, zaś w wielopokoleniowym gospodarstwie pracuje cała rodzina Państwa Pruszkowskich. Jak mówi Pan Wojciech przy 190 krowach pracy jest na tyle dużo, że w sezonie letnim musi posiłkować się pracownikami sezonowymi. Przynosi to efekty, bo Pruszkowscy do grajewskiego MLEKPOLU dostarczają około 1,5 mln litrów mleka rocznie.

Nagroda przyznana wielopokoleniowej rodzinie potwierdza wysoką jakość usług, co wiąże się także z innowacyjnymi metodami, z których korzystają Państwo Pruszkowscy. Wyróżnione gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy, w którym znajduje się sprzęt zapewniający lepszą wydajność produkcji mleka. Najstarsza maszyna w gospodarstwie Państwa Pruszkowskich liczy 10 lat, warto zauważyć, że co roku rolnictwo zaopatrywane jest w nowe technologie.
Rodzina Państwa Pruszkowskich jest wspaniałym przykładem, że innowacyjność w produkcji mleka jest wysoce opłacalna, nie tylko pod względem ekonomicznym, ale też prestiżowym, o czym świadczy przyznane wyróżnienie.
PR First Communications


poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (1)

Gratulacje i podziękowania za ciężką pracę. Cieszy , że młodzi ludzie podejmują trudne wyzwania zachowując pogodę ducha. Szczere gratulacje i powodzenia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.