Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 1171 wyświetleń

Światowy Dzień Żywności w SP 2

Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku. 


Jest obchodzony na całym świecie 16 października. Jego celem jest pogłębianie świadomości na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie włączyli się w obchody tego święta.

W dniu 13 października 2021 r. zgromadzili się  na hali sportowej, by dyskutować na tematy związane z Dniem Żywności.

Następnie przedstawiciele wszystkich klas stworzyli piramidę zdrowego odżywiania. Każda klasa zaprezentowała umiejętności recytatorskie, wokalne lub taneczne w krótkim występie, a potem najmłodsi uczniowie SP 2  w Grajewie degustowali soki oraz szaszłyki przygotowane ze świeżych owoców i warzyw. Każda klasa wykorzystując kredę chodnikową wykonała rysunek związany ze zdrowym odżywianiem.

Na zakończenie szkolnych obchodów Światowego Dnia Żywności uczniowie klas I – IV przeszli  z transparentami promującymi zdrowe odżywianie ulicami Grajewa. Obchody Światowego Dnia Żywności w SP2 Grajewo odbyły się pod hasłem  „Nasze działania są naszą przyszłością. Lepsza produkcja, lepsze odżywianie, lepsze środowisko i lepsze życie”.

 

Komentarze (2)

Po 4 latach Dyrektorzy podstawówek zaczynają sie pokazywać, przecież za rok kończy im sie kadencja juz to rozkminiłem, pozdrawiam

Panie Tomku chyba pan nie ma dzieci w tej szkole i nie zna naszej Pani Dyrektor

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.