wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5794 wyświetleń

Światowy Dzień Życzliwości

W Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, jak co roku  21 listopada - pedagodzy szkolni – p. A. Formejster i p. U. Paluszkiewicz przy współpracy z młodzieżą ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków zorganizowali obchody ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.  Wnętrze budynku ozdobiono dekoracjami zachęcającymi do okazywania miłych gestów, uśmiechu, używania słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Na korytarzach obu części budynku naszej szkoły urządzono specjalne Kąciki Życzliwości i Pozdrowień. Miejsca te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż każdy chciał dołączyć do grona życzliwych. Uczniowie przypinali sobie optymistyczne plakietki. Napis: ,,Zatrzymaj się koleżanko, kolego i napisz coś miłego’’ spowodował, że wiele uczennic i uczniów skorzystało z możliwości, by napisać pozdrowienia lub życzenia na papierowych liściach, które należało przyczepić do Szkolnego Drzewka Życzliwości. Powstały w ten sposób barwne Drzewa Życzliwości i Pozdrowień.


 W szkolne obchody Światowego Dnia Życzliwości włączyły się także przedszkolaki. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat potrzeby dzielenia się miłymi słowami i gestami wobec siebie nawzajem w grupie oraz ze starszymi kolegami i w  rodzinie. W  czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się, co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych: doszły do wniosku, że warto być życzliwym. Z radością przyjęły kolorowe znaczki zachęcające do uśmiechu i dobrego humoru. Chętnie pozowały do zdjęć przy Szkolnym Drzewku Życzliwości. 
*
23 listopada dzieci z grupy przedszkolnej "Słoneczka" pod opieką wychowawczyń radośnie spędziły czas w sali zabaw "Bajka". Przed wyjściem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Przedszkolaczki korzystały także z mini pojazdów, samochodów i stoisk zabawkowych.  Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji "Słoneczka" pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola. 
Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.sp4grajewo.cba.pl. Zapraszamy


FOT. Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

poniedziałek, 27 marca 2023

Erasmus+. SP1 w Turcji

Komentarze (1)

Fajny pomysł Pani Aniu,tylko przewodniczący Rady Rodziców powinien ufundować aparat fotograficzny :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.