sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzony był Światowy Dzień Zespołu Downa. W naszym mieście po raz pierwszy zorganizowany był taki dzień. Uroczystość odbyła się 20 marca 2011 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie. Podczas uroczystości odbyły się liczne występy oraz pokaz gimnastyczny.

Patronat honorowy objęli: Burmistrz Grajewa oraz Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi w Białymstoku.
Organizatorem imprezy byli: Miejski Dom Kultury w Grajewie i wolontariuszka Maria Jasionowska.

Zespół Downa, zwany dawniej mongolizmem, to zespół wad wrodzonych spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 21. Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia w populacji zdrowej. Wahają się one od lekkiego do średniego opóźnienia umysłowego. Pierwszy na odmienny wygląd niektórych dzieci z upośledzeniem umysłowym zwrócił uwagę pod koniec XIX w. angielski lekarz John Langdon Down. Od jego nazwiska pochodzi nazwa tego zespołu.

fot. e-Grajewo.pl

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.