piątek, 28 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 7925 wyświetleń

Światłoczułe Podlaskie

    Powyższy tytuł, nosi najnowsza wystawa fotograficzna Jana Podziewskiego, otwarta w Galerii Samorządowej Województwa Podlaskiego. Autor urodził się 24 czerwca 1950 roku w Remieńkiniu, w sąsiedztwie Wigierskiego Parku Narodowego. Po ukończeniu studiów przez 18 lat pracował jako fotoreporter w Krajowej Agencji Wydawniczej. Jego mottem jest hasło słynnego fotografa Jana Bułhaka: „Bóg stworzył wieś, a człowiek zbudował miasto”. Dokumentował przemiany i egzotykę krajobrazów i ludzi w północno- wschodniej Polsce. Wykonał kilka tysięcy fotografii. W jego archiwum jest wiele profesjonalnych zdjęć z każdej gminy naszego województwa. Przedstawiają one najciekawsze i najważniejsze obiekty krajobrazowe, przyrodnicze, architektoniczne i kulturowe. Jego zdjęcia znalazły się w albumach „Polska”, „Polski Wersal”, „Białystok, oblicza miasta”, „W sercu przyrody”, „Puszcza Białowieska”, „Białystok”, „Bielsk Podlaski” i innych. Redagował i wydawał bogato ilustrowaną „Panoramę Podlasia”. W ostatnim czasie pracował w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

    Wystawa będzie prezentowana do końca lipca 2008 w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku przy ulicy Wyszyńskiego 1. Jeśli ktoś nie znajdzie okazji obejrzeć wystawy w galerii może to uczynić w internecie na www.foto.podziewski.pl.

Komentarze (4)

urocze :) nice nice ;]

moje gratulacje, 3ba miec oczy szeroko otwarte zeby dostrzec piekno w zwyczajnych sprawach.. Ci sie udalo;)

ladne ?? mijcie litosc... jako fotograf z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze zdjecia ktore tu sa pokazaner to mega porazka... smiech... kicz... zenada....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.