Warto przeczytać

Ważne informacje, które musisz wiedzieć o narzędziach samochodowych

zdjęcie narzędzi pochodzi z czesciauto24.pl

 

Urządzenia samochodowe zostały zaprojektowane w celu ułatwienia napraw, zmian i regulacji, co czyni je podstawowymi narzędziami do obsługi pojazdów.. Bez odpowiednich urządzeń znajdujących się w pobliżu trudno będzie wykonać zadania, które naprawdę chcesz wykonać, bez błędów i odkładania ich na później. W połączeniu z odpowiednim sprzętem i możliwościami, Przyrządy samochodowe mogą pomóc w rozwiązaniu niemal każdego problemu, z jakim może zetknąć się pojazd. Każdy specjalista lub rzeczoznawca samochodowy powinien dysponować solidnym zestawem podstawowych urządzeń do obsługi swoich pojazdów lub klientów.


Narzędzia oznaczają narzędzia lub urządzenia, które są (i) dostarczane przez producentów oryginalnego sprzętu lub innych Wykonawców lub Podwykonawców dostarczających Towary Sprzedającemu w związku z wykonywaniem Pracy i odbierane przez Sprzedającego oraz (ii) zaprojektowane lub przeznaczone specjalnie do użytku w związku z budową.


Jakie narzędzia są niezbędne w samochodzie?


Konserwacja i naprawa samochodu jest trudna, ale posiadanie odpowiednich narzędzi samochodowych znacznie ją ułatwia. Oto narzędzia, których potrzebujesz.


Zestaw kluczy nasadowych

Nasze pojazdy są połączone setkami śrub o różnych rozmiarach i długościach. Dlatego każdy początkujący mechanik powinien zainwestować w dobry zestaw kluczy nasadowych, taki jak ten 192-elementowy zestaw narzędzi mechanicznych DeWalt.


Zestaw kluczy płasko-oczkowych

Czasami oznacza to odkręcanie lub dokręcanie śrub w ciasnych pomieszczeniach. W takich sytuacjach może zabraknąć miejsca na klucz nasadowy. Dlatego właśnie klucze płasko-oczkowe są niezbędnym narzędziem.


Klucz udarowy

Jak powie Ci każdy doświadczony mechanik, czasami smar i determinacja nie wystarczą, aby poluzować uparte śruby. Brud i korozja mogą i korozja mogą spowodować częściowe połączenie śrub z gwintem. Aby znacznie ułatwić sobie życie, warto zainwestować w dobre narzędzie.


Klucz dynamometryczny

Każdy mechanik majsterkowicz musi zmienić opony, niezależnie od tego, czy zmieniasz opony całoroczne na zimowe, czy naprawiasz przebicie. Klucz dynamometryczny, taki jak ten Tekton Torque Wrench, znacznie ułatwia tę czynność.


Tester akumulatorów samochodowych

Bez sprawnego akumulatora Ty i Twój pojazd nigdzie nie pojedziecie. Dlatego tak pomocne jest podręczne urządzenie elektroniczne, takie jak tester akumulatora samochodowego Konnwei.


Podczas sprawdzania akumulatora należy zwrócić uwagę na jego napięcie. Napięcie w pełni naładowanego akumulatora powinno wynosić co najmniej 12,6 V. Niższe napięcie może oznaczać, że akumulator traci zdolność do utrzymywania ładunku i wymaga wymiany.


Collection of Pliers

W zestawie znajdują się szczypce z blokadą, które umożliwiają chwytanie przedmiotów różnej wielkości, szczypce igłowe do chwytania małych, cienkich przedmiotów w trudno dostępnych miejscach, zwykłe szczypce i obcinaczki do drutu. Wielokrotnie używałem każdego z tych narzędzi w moim pojeździe. Niezmiennie uważam, że szczypce Irwin są trwalsze i lepsze od szczypiec innych marek.


Zestaw lejków

Od czasu do czasu należy wymienić olej silnikowy, płyn chłodzący, płyn przekładniowy i hamulcowy oraz płyn do spryskiwaczy. Zbiorniki, w których przechowywane są te płyny, często mają małe otwory. Nawet doświadczeni mechanicy używają lejków do uzupełniania ważnych płynów samochodowych.

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.