Sport

  • 3 komentarzy
  • 2392 wyświetleń

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

W meczu drugiej kolejki rozgrywek podlaskiej IV ligi sezonu 2022/2023 piłkarze WARMII Grajewo w miniony czwartek na własnym boisku przegrali 0:1 z TUREM Bielsk Podlaski.

 

 

Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy Pamięć zmarłego pod koniec lipca byłego zawodnika WARMII Zbigniewa Rzeniewicza.

 

 

Do meczu nasz zespół przystąpił bez czterech piłkarzy: Pawła Kossyka, Tomasza Dzierzgowskiego, Kamila Randzio i Pawła Zaniewskiego. W zespole TURA brakowało Łochnickiego i Popiołka. Pomimo znacznego osłabienia WARMIA w pierwszej połowie posiadała przewagę i miała znacznie lepsze sytuacje do zdobycia gola niż goście. Najlepszej z nich nie wykorzystał Dawid Kondratowicz, który w 24 minucie po doskonałym podaniu Tuzinowskiego był sam na sam z bramkarzem TURA, ale przegrał pojedynek z Plisiukiem. Dziesięć minut później z bliska strzelał Arkadiusz Mazurek, ale Plisuk instynktownie odbił piłkę.

 

 

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części gry miała miejsce jak się okazało kluczowa akcja meczu – piłkę z lewej strony boiska otrzymał Patryk Niemczynowicz, który pięknym strzałem z ostrego kąta pokonał Filipa Święcińskiego. Nasz zespół atakował, próbując odwrócić losy tego meczu, ale pod nieobecność dwóch graczy decydujących o sile ofensywy naszego zespołu – Kossyka i Dzierzgowskiego nie było to łatwe. TUR w drugiej połowie grał znacznie lepiej niż przed przerwą, ale też miał problem ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Wydaje się, że w tej sytuacji bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale to goście dzięki „złotej bramce” Niemczynowicza cieszyli się z trzech punktów. Szkoda, bo było całkiem blisko, by przełamać passę ostatnich porażek z zespołem z Bielska Podlaskiego.

 

 

Kolejny mecz WARMIA zagra w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17:00 w Kolnie. W Grajewie będzie można zobaczyć nasz zespół w środę 24 sierpnia o 17:30 w meczu z CZARNYMI Czarna Białostocka.

 

 

Skrót z meczu: https://youtu.be/V2cxdhM0hJE

 

 

11.08.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Patryk Niemczynowicz 51′

WARMIA:  12.Święciński – 2.Polak, 8.Edison (Kpt), 15.Tuzinowski (67′ 5.Mingielewicz), 6.Śleszyński (79′ 16.Chmielewski) – 4.Mikucki (61′ 13.Hołtyn), 3.Mazurek, 8.Nikolaichuk (52′ 17.Ł.Wojno), 11.Skalski, 10.A.Wojno – 7.Kondratowicz (72′ 19.Wójcicki)

REZERWA: 1.Sobolewski – 5.Mingielewicz, 16.Chmielewski, 19.Wójcicki, 13.Hołtyn, 9.Bukowski, 17.Ł.Wojno

TRENER: Paweł Sobolewski

TUR: 1.Plisiuk – 17.K.Kulikowski, 18.Onacik (72′ 2.Troc), 22.Dzienis,  6.A.Kosiński, 13.Lewczuk (Kpt), 5.P.Kosiński, 15.Niemczynowicz, 16.Walczuk (72′ 19.R.Kulikowski), 7.K.Kosiński (86′ 21.Baran), 11.Stypułkowski

REZERWA: 12.Drozdowski – 2.Troc, 8.Koc, 10.Wysocki, 19.R.Kulikowski, 14.Nowakowski, 21.Baran

TRENER: Paweł Bierżyn

 

Sędzia: Jakub Rutkowski (Podlaski ZPN)

 

Żółte kartki: Tuzinowski, Mazurek (WARMIA), Lewczuk (TUR)

 

 

 Janusz Szumowski

piątek, 30 września 2022

WARMIA II wygrała dwa spotkania

czwartek, 29 września 2022

SP2. "Jesienne biegi" klas VI

Komentarze (3)

Trener Warmii "Sobolek" musi pomyśleć co zrobić z bramkarzem ,prawą obroną bo z trybun wyglądało to fatalnie . Może nowi coś wniosą dobrego, ten z nr 5 uspokoił grę po prawej, ale z chłopakiem na bramce -coś nie tak -brak zdecydowania ,brak decyzji

Tak jak pisałem za każdym razem Środek tabeli i spokój dla wszystkich !

Niestety Warmia już na stałe się zadomowiła w IV lidze.
Prawdopodobnie czeka nas kolejny sezon zakończony w środku tabeli.
Z tęsknotą pozostaje nam wspominać czasy, kiedy mieliśmy klub na trzecim szczeblu rozgrywkowym (dzisiejszej II lidze) - to se ne vrati...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.