Sport

WARMIA - PROMIEŃ (sobota 04.11, godz. 13:30)

To już przedostatni akord ligowej rundy jesiennej. W sobotę 4 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego piłkarze WARMII Grajewo spotkają się z PROMIENIEM Mońki w meczu 16 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej.

 

 

Zespół z Moniek w bieżących rozgrywkach spisuje się całkiem dobrze. Wprawdzie po 15 meczach zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli, ale do szóstej WISSY Szczuczyn traci tylko 3 punkty. Po poprzednim sezonie, w którym PROMIEŃ zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu pożegnał się z klubem szkoleniowiec Dariusz Szklarzewski, który objął TURA Bielsk Podlaski. Zastąpił go Piotr Bondziul, który wciąż pojawia się na boisku wspomagając swoim doświadczeniem zawodników PROMIENIA. Oprócz tego doskonale znanego na Podlasiu snajpera ekipę z Moniek zasilili między innymi dwaj bardzo doświadczeni i uznani piłkarze – bramkarz Hubert Gostomski oraz napastnik Rafał Babul. Ten drugi wrócił do gry po trzyletniej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją. 26-letni napastnik, wychowanek MOSP Białystok grał wcześniej m.in. w pierwszoligowej OLIMPII Grudziądz. Po powrocie do futbolu Babul szybko przypomniał sobie jak strzela się bramki i zdobył ich już 5 w tym sezonie. Nasi obrońcy na pewno muszą na niego uważać a w ataku PROMIENIA jest przecież też Maciej Odyjewski, dość skuteczny w ostatnich sezonach. W ostatniej kolejce PROMIEŃ dość niespodziewanie uległ HETMANOWI Tykocin 1:2. Mecz, którego gospodarzem był PROMIEŃ odbył się w Goniądzu z powodu złego stanu boiska w Mońkach.

 

 

W poprzednich sezonach w rywalizacji WARMII z PROMIENIEM padły następujące wyniki: 

2016/2017 3:1 (d) 4:0 (w)

2017/2018 3:1 (w) 1:0 (d)

2018/2019 0:2 (w) 2:2 (d)

2019/2020 1:0 (d)

2020/2021 0:3 (d) 0:0 (w)

2021/2022 1:1 (d) 1:1 (w)

2022/2023 2:0 (d) 2:0 (w) 

Razem: 13 meczów, 7 zwycięstw WARMII, 4 remisy, 2 porażki. Bilans bramkowy: 20-11.

Po pauzie za kartki w meczu ze Śniadowem do kadry WARMII wraca Edison. Niestety, w niedzielnym meczu w którym sędzia Karol Sokół „wykartkował” naszych piłkarzy, czwarte żółte kartki, po których zgodnie z regulaminem muszą pauzować w jednym meczu dostali Kacper Śleszyński i Rafał Szybajło. Ich na pewno zabraknie na boisku. Do dyspozycji trenera Kamila Randzio oprócz powracającego po kontuzji Dawida Śliwowskiego, który zaliczył kwadrans gry w meczu ze Śniadowem powinien być też Dawid Skalski. Ten zawodnik zagrał w niedzielę w meczu rezerw z NARWIĄ Choroszcz po to, by wrócić do meczowego rytmu po nieobecności spowodowanej wyjazdem służbowym z macierzystej jednostki wojskowej.

 

 

Podobnie jak podczas meczu z KRYPNIANKĄ tak i w najbliższą sobotę nasz Klub zapewni kibicom dostęp do rozgrzewających napojów. Zapraszamy na mecz. Początek o 13:30. 

Ceny biletów: 10 zł – bilet normalny i 6 zł – bilet ulgowy.

Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.

Kasa biletowa będzie czynna w sobotę od godziny 12:30.

 

 

 

Autor: Janusz Szumowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.