wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 9155 wyświetleń

Wakacje ZSSCzternaścioro wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie przeżyło niezapomniane chwile podczas wakacyjnego wyjazdu zorganizowanego przez swoich nauczycieli. Od 10 do 19 lipca młodzież spędzała czas nad Bałtykiem oraz w Rajgrodzie.

Rankiem 10 lipca uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli nad morze. I choć podróż trwała dość długo z powodu korków, nikt nie narzekał – w końcu takie przeżycia to również element wakacyjnej przygody. Po dotarciu na miejsce wszyscy pomknęli na plażę, by sprawdzić, czy woda jest rzeczywiście słona – większość uczestników wyjazdu była nad morzem po raz pierwszy w życiu. Kolejne dwa dni upłynęły nam pod znakiem aktywnego zwiedzania Trójmiasta z doświadczonym przewodnikiem PTTK. O ile pierwszego dnia pogoda umilała nam zwiedzanie Gdyni i Sopotu, o tyle kolejnego Gdańsk i Westerplatte przemierzaliśmy w deszczu i wietrze. Jednak za sprawą barwnych i dowcipnych opowieści naszego przewodnika wycieczka była bardzo udana.

13 lipca po śniadaniu wyruszyliśmy do Rajgrodu. Za nami, niestety, podążyła deszczowa aura znad Bałtyku. I choć było pochmurno i chwilami deszczowo, wykorzystaliśmy czas wyjazdu do maksimum. Kiedy padało – eksperymentowaliśmy w kuchni, uczyliśmy się i ćwiczyliśmy węzły żeglarskie, komponowaliśmy bukiety z wykonanych własnoręcznie bibułkowych kwiatów, pomagaliśmy w pracach panu bosmanowi, graliśmy w karty i bilard, oglądaliśmy filmy. Gdy pogoda poprawiała się – żeglowaliśmy, spacerowaliśmy po miasteczku, chodziliśmy na plażę, zbieraliśmy w lesie maliny i jagody, pluskaliśmy się w jeziorze, ścigaliśmy się na kajakach w porcie. Bawiliśmy się wspaniale i aż żal było wracać…

Chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor ZSM nr 2 Barbarze Ciszewskiej oraz całej społeczności szkolnej SP2 i PG2 za okazane serce i zaangażowanie podczas Festynu Bożonarodzeniowego, z którego dochód był przeznaczony na wypoczynek uczniów ZSS w Grajewie. To dzięki Wam nasi podopieczni mogli tak wspaniale spędzić chociaż część wakacji.

Joanna Kozłowska
Mirosław Deresz


wtorek, 28 marca 2023

Kreatywna sobota w SP2

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

Komentarze (3)

Tak jest ,skrytykować i dokopać. Tak trzymaj "der"

Der żałosny (a) jesteś.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.