niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 6 komentarzy
  • 12212 wyświetleń

W. Chotomska w Grajewie

W dniu 15 kwietnia Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie gościł najbardziej znaną osobowość świata pisarskiego dla najmłodszych Panią WANDĘ CHOTOMSKĄ.


Pisarka opowiadała o swojej twórczości, a milusińscy mogli zadawać pytania oraz wysłuchać jej niektórych wierszy. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd wzięły się pomysły na tytuły i opowiadania Pani Wandy. Na zakończenie pisarka złożyła autografy na książkach swoich małych fanów. Spotkanie odbyło się w sali kina MDK.

Wanda Chotomska (ur. 26 października 1929 w Warszawie) – polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Studiowała na Wydziale Społeczno-Politycznym i Wydziale Dziennikarskim Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. Debiutowała na łamach "Świata Młodych" w 1949; w 1958 opublikowała pierwszy tomik poezji Tere fere. Wspólnie z Mironem Białoszewskim ogłaszała wiersze w "Świerszczyku", podpisywane pseudonimem "Wanda Miron". Stworzyła popularny cykl programów telewizyjnych dla dzieci Jacek i Agatka (1962-1973). Otrzymała wiele nagród, została odznaczona Orderem Uśmiechu (1969). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.


 

(fot.e-Grajewo.pl)piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (6)

BARDZO DZIĘKUJEMY MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ ODDZIAŁ DLA DZIECI za zaproszenie na spotkanie autorskie z panią Wandą Chotomską - UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W GRAJEWIE

a ja nie byłem i załuje moze kiedys bede na takim wspaniałym wydarzeniu

byłam na tym spotkaniu i było odjazdowe

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.