Wiadomości

W Rajgrodzie – "Radosny Promyk"

Dnia 30 listopada 2010 r. został podpisany protokół końcowego odbioru robót polegających na remoncie przedszkola w Rajgrodzie w ramach projektu pn.: „Poprawa jakości lokalnej infrastruktury społecznej poprzez reaktywowanie działalności przedszkola w Rajgrodzie – Radosny Promyk”. Projekt jest współfinnasowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa VI. Rozwój infrastruktury społecznej, Działanie 6.1. Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji. Remont budynku przedszkola został wykonany przez firmę z Łomży.
Remont polegał na wykonaniu podjazdu dla niepełnosprawnych, wykonaniu nowych chodników, daszku o konstrukcji stalowej, wykonaniu sieci LAN w jednym pomieszczeniu do pracowni komputerowej dla przedszkolaków. Przeprowadzono remont instalacji wodno – kanalizacyjnej i elektrycznej, remont pomieszczeń sanitarnych łącznie z wykonaniem łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz remont pozostałych pomieszczeń.


W ramach projektu przedszkole w Rajgrodzie przeszło już kapitalny remont, a w najbliższych tygodniach zostanie wyposażone w pomoce dydaktyczne. Będą to m.in.: krzesełka, stoliki uczniowskie, zestawy meblowe, projektor, ekran ścienny, radiomagnetofon, laptopy uczniowskie z programami edukacyjnymi i antywirusowym, telewizor, odtwarzacz DVD/VHS. Przedszkolaki będą mogły korzystać z wielu nowych zabawek takich jak np.: klocki, samochody (wywrotka, traktor, straż pożarna, ambulans, dźwig), lalki, pacynki, domek dla lalek, domek interaktywny, bujak konik i motocykl, teatrzyk wielofunkcyjny, piłki i wiele innych.


Wyposażenie i pomoce dydaktyczne będą dostarczone do przedszkola w Rajgrodzie do 23 grudnia 2010 r.
Reaktywacja działalności przedszkola w Rajgrodzie jest ważną inwestycją dla gminy. Realizacja projektu przyniesie wymierne korzyści w postaci zapewnienia większej dostępności do korzystania z przedszkola dzieciom z miejscowości wiejskich, jak i z miasta Rajgród. Podczas planowania remontu nie zapomniano także o dzieciach niepełnosprawnych. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zastosowanie odpowiednich udogodnień architektonicznych, w tym wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych.

 

fot. Urząd Miejski w Rajgrodzie


niedziela, 29 maja 2022

17 czerwca zmiana w OC

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.