piątek, 12 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 2963 wyświetleń

W Grajewie otwarto Klub Młodego Programisty

W piątek 1 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Młodego Programisty (KMP) w Grajewie z udziałem Adama Andruszkiewicza Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera. 


KMP to działanie realizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) w partnerstwie z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową - Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem realizacji projektu jest wzrost świadomości, kompetencji i dostępu do wiedzy w zakresie programowania w społeczeństwie polskim.


Kluby Młodego Programisty to świetna okazja dla najmłodszych do zapoznania się nie tylko z programowaniem, ale i szczerzej ze światem cyfrowym. Warto, aby już od tych najmłodszych lat młode osoby miały szansę nabywać kompetencje, które z pewnością przydadzą im się w przyszłości na rynku pracy - podkreślił podczas otwarcia KMP w Grajewie Adam Andruszkiewicz Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera


Cel Klubów Młodego Programisty


Dzieci, korzystając z różnorodnej technologii, między innymi pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, będą uczyć się programowania, ale także: krytycznego myślenia, rozwiazywania problemów oraz współpracy. Będą ćwiczyć swoją kreatywność i rozwijać się w innowacyjności. Warsztaty w Klubie Młodego Programisty to okazja do nauki poprzez zabawę, aby pokazać, że programowania można się uczyć również w ten przyjemny sposób.


Kluby Młodego Programisty w całej Polsce


W każdej miejscowości, w której zostanie otwarty Klub Młodego Programisty zostaną zrealizowane zajęcia stacjonarne: tygodniowe kursy wakacyjne dla dzieci z klas 1-3, 4-5 i 6-8 szkół podstawowych. Szczegółowy harmonogram zajęć i uruchomienie rekrutacji już wkrótce.

Dodatkowo w trakcie roku szkolnego w każdym klubie odbędą się zajęcia cykliczne dla 18 grup. Łącznie weźmie w nich udział 3456 uczestników, dodatkowo w zajęciach online - kolejne 9000 uczestników. 


Szczegółowy harmonogram zajęć wraz z możliwością zapisów jest dostępny na stronie: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl

 

piątek, 12 sierpnia 2022

Grajewo. Święto Wojska Polskiego 2022

piątek, 12 sierpnia 2022

S61 Szczuczyn - Ełk już prawie gotowa!

Komentarze (2)

A gdzie to było i o której godzinie.

Uroczyste otwarcie odbyło się 1 lipca , a dzisiaj tj. 3 lipca chciałam zapisać dziecko i okazało się ,że nie ma już miejsc , na zajęcia ,które zaczynają się 8 sierpnia. Nadmienię ,że zapisy ruszyły 28 czerwca ! To chyba tylko poczta pantoflowa działa idealnie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.