wtorek, 9 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 3176 wyświetleń

Uwierzyła w internetową miłość i straciła blisko 150 tys. zł

Internetowy oszust podający się za Włocha rozkochał w sobie 61-latkę z Łomży i wykorzystał jej zaufanie. Kobieta złapana w sieć jego kłamstw, przekazała mu łącznie blisko 150 tysięcy złotych. Policjanci kolejny raz apelują o szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze.

 

Wczoraj, do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 61-letnia mieszkanka Łomży, która padła ofiarą oszusta poznanego w Internecie. Z jej relacji wynikało, że ich znajomość rozpoczęła się w marcu 2021 roku. Wówczas za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów, odezwał się do niej mężczyzna podający się za Włocha mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Miał być inżynierem pracującym na platformie wiertniczej. Już po miesiącu znajomości, mężczyzna poprosił ją o pomoc finansową. Powiedział, że ma problemy z platformą. Złapana w sieć jego kłamstw 61-latka przelała mu 2700 złotych. Po kolejnych trzech dniach, oszust napisał, że popsuły mu się maszyny i pilnie potrzebuje kolejnej gotówki. Wtedy kobieta przelała 25 tysięcy złotych. Z biegiem czasu mężczyzna chciał coraz więcej pieniędzy i wymyślał kolejne historie. Ich internetowa znajomość trwała ponad rok. W tym czasie 61-latka przelała oszustowi łącznie blisko 150 tysięcy złotych. Dopiero rozmowa z córką przekonała ją, że padła ofiarą oszusta. Wtedy mieszkanka Łomży zdecydowała się zgłosić oszustwo policjantom.     

 

Zawierając nowe znajomości, należy być szczególnie ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez Internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści poprzez regularny kontakt i przedstawianie fałszywych historii z życia zdobywają zaufanie ofiary, a następnie proszą o pomoc finansową. Aby nie paść ich ofiarą należy zachować ostrożność, czujność i dystans w kontaktach z nieznajomymi, a szczególnie z tymi, poznanymi w sieci.

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (15)

Drogi sex na odległość

Miłość na odległość się nie sprawdza.

Trudno. Za głupotę się płaci. Tyle o tego typu oszustwach teraz mówią że naprawdę nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby dawać się nabierać na takie historie i ot tak przelewać obcej osobie oszczędności życia

Naiwność ludzka nie zna granic... Miłość chyba naprawdę jest ślepa ????

Glupio zrobila, to fast. Dlaczego taki wulgarny komentarz od Tomka zostal opublikowany?

Proszę administratora o skasowanie komentarza Tomka @. Dziwne, że w ogóle ktoś to przepuścił. Chcecie sobie poczytność zwiększyć takimi tekstami. Coraz z wami gorzej....

No i bardzo dobrze !!! Dalej te ludzie takie głupie i naiwne !!! Tyle się o tym mówi , pisze a oni takie głupie !!!

Miłość ci wszystko wybaczy ....

Dajcie namiary na te babke ...moze jeszcze jej cos zostalo?

Kruca fuks ile to ludzie mają kasy więcej niż deklarują niektórzy posłowie. Skoro ludzie tak pochopnie podejmują decyzje w sprawie przekazania własnych pieniędzy osobie obcej to aż strach pomyśleć jakie podejmują decyzje w innych sprawach życiowych.

Niby kobieta obeznana z internetem a jednocześnie głupia i naiwna . Tyle wkoło się mówi , w internecie piszą , w telewizji mówią a takie kobiety dalej swoje ! Zamiast jechac sobie do sanatorium czy gdzieś na wycieczkę to myślała ze złapała cudownego chłopa . Niby ma swoje lata ale niczego się nie nauczyła . A teraz płacz i lament ze ją oszukał .

Głupie to to miech płacą super dla Włocha niech szuka dalej głupich może się uda znów kogoś obrobić chcę się kochać to musi płacić więcej takich

Za głupotę się płaci no niestety

No cusz milość nie wybiera

Miłość ci wszystko wybaczy
Smutek zamieni ci w śmiech
Miłość tak pięknie tłumaczy
Zdradę oszustwo i grzech

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.