poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 18833 wyświetleń

Ustanowienie nowej parafii

Pierwszy w województwie podlaskim i prawdopodobnie pierwszy w Polsce kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II został  uroczyście otwarty w Grajewie. Poświęcenie kościoła odbyło się zaledwie kilka godzin po kanonizacji papieża w Watykanie.

27 kwietnia o godz. 15.00 rozpoczęła się msza, na której zebrali się mieszkańcy Grajewa, aby uczestniczyć w oficjalnym nadaniu imienia parafii. Eucharystii przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski

 

Budowa grajewskiego kościoła poświęconego Ojcu Świętemu rozpoczęła się już w 2007 roku. Ówczesny biskup łomżyński w specjalnym dekrecie zezwolił na nadanie świątyni imienia Jana Pawła II. Nikt nie spodziewał się wówczas, że zanim budowa kościoła zakończy się, Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze. Jak powiedział ks. Tomasz Chludzińki - Jan Paweł II myślę, że wszystkich zachwycał swoją postawą, swoim odniesieniem do Pana Boga. On był dla nas wzorem, także wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze jest czymś oczywistym, natomiast tak szybki tryb wyniesienia się nie zdarza. 


Komentarze (25)

Ogólna liczba mieszkańców należących do parafii Św.
Jana Pawła II wynosi ok. 3200 osób.Czy liczba parafian jest w stanie utrzymać taki kościół?

Historyczne wydarzenie.Pierwszy raz bralam udzial w otwarciu Kosciola i powstawaniu nowej parafii.piknie i Bogu dzieki za takie miejsce

Z pomoca Boza wszystko jest mozliwe.Nie martwmy sie na zas.

Zaszczy pierwszy w diecezji,w wojewodztwie.i byc.moze w Polsce Kosciol p.w. Swietego Naszych czasow!!a juz na 100% oddany w dniu kanonizacji.Wielka laska

niech co tydzien 1000 da 5zł na tace i sobie poradzą

Krzysztof-myślę, że tak! W moim poprzednim miejscu zamieszkania gmina liczy +/- 4766 mieszkańców-w której są dwie parafie. W mojej byłej parafii jest +/- 2200 mieszkańców- z czego trzeba odjąć tych, którzy wyjechali ale są nadal zameldowani. I księża są w stanie spokojnie ogarnąć temat. Niejeden wikariusz chciałby tam rządzić! :-)

Ile jest kościołów w Grajewie?

Bieda w Grajewie aż piszczy a oni budują Kościoły!!!Nie wstyd Wam ..

@krzysztof - nie jest, ale kogo to obchodzi. Ważne, że postawili, potem się będą martwić o utrzymanie. Najwyżej kiedyś pójdzie pod młotek.

ile tych kosciolow jeszcze?!

A ja mysle ze tych kosciolow jest za malo w Grajewie jeszcze dwa,a najlepiej to kazda ulica musi miec swoj zburzyc szkoly szpital i przedszkola i wybudowac koscioly bedzie super!!!!!!!!!!!!!!!!

szczerze strasznie ale to strasznie brzydkie kolory w tym kosciele takie ciemne beznadziejne ołtarz skapy taki ciemny brzydki powinien byc z tylu taki ladne malowidlo Jana Pawła II usmiechnietego a kolory powinny byc niebieskie zolte biale jasne ladne kolory bo to radosc jest ze pod wezwaniem Jana Pawła II aa te ciemnie beznadziejne ktos nie mial gustu z tymi kolorami i zero pojecia i wizji

chcialem przyjsc ale zabrakło mi czasu bo grałem w wormsy 3.

Krzysztof to nie Twój problem.

Krzysztof nie martw się. Ludzie dobrego serca Kościół wybudowali więc na pewno będzie komu go utrzymać. Bogu niech będą dzięki za tak piękny Kościół.

w przyszłości będzie piękna dyskoteka

czy ktoś mi podpowie bo nie usłyszałem kto będzie wpisany jako właściciel nieruchomości w Księdze Wieczystej ?
kto będzie odpowiedzialny za zobowiązania parafii ?

śmieszne to podniecanie się ludzi - piękny kościół itp. jakby był ich i mogli z niego korzystać bez ograniczeń. W Łomży wyraźnie widać jakim murem ,,kościół" odgradza swoje majątki od motłochu. Każdy obiekt w trakcie budowy jest parafialny a później płot brama i wynocha. Więcej dobra byłoby np. ze schroniska dla bezdomnych, domu starców lub samotnej matki niż kolejnego ołtarza

do MIESZKANIEC: kolory są bardzo dobrze dobrane, architekt stawiał na minimalizm, nie na kicz....Podoba mi się w każdym calu.

gdyby jak wszyscy uczciwi ludzie placili podatki i mieli kasy fislalne to byloby inaczej wowczas nie jezdziliby merolami majbahami itp zyliby skromnie nie budowaliby palacow Jezus nauczal wiernych w skromnych pomiaszczeniach ,mial skromne szaty a teraz popisy kto wiekszy kosciol zbuduje a jak ksiadz wychodzi msze odprawiac zobaczcie jak szata zlotem ocieka czy to nie wyzysk czy to nie wywyzszanie sie wstydu nie maja przed biednymi ludzmi!!!!!!!!!!!!!!

nie wiem jak w środku,ale na zewnątrz jest piekny ten kościół ,moim zdaniem jak narazie najładniejszy w grajewie

czy ktoś zbiedniał po wybudowaniu kościoła?

Jarcio. Na początku ksiądz nie miał nic.... i zbudował kościół. Był dobrym inicjatorem. Ty nie masz nic lub masz za mało ...bądź dobrym inicjatorem....zbuduj schronisko dla bezdomnych lub dom samotnej matki lub dom starców lub inne .... Twoje starania, praca.....ludzie złożą się......... przyniesie efekty.

o których godzinach będą odprawiać się msze św.

ale i tak najładniejszy jest kościół pw.MBNP- przestrzeń i światło ....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.