czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Uratowali przed zamarznięciem

Uratowali przed zamarznięciem
Grajewscy funkcjonariusze kolejny raz uratowali przez zamarznięciem.

Wczoraj w nocy do funkcjonariuszy patrolujących miasto podszedł mężczyzna, z prośbą o przewiezienie go do miejsca gdzie mógłby się schronić przed niską temperaturą. W tym czasie temperatura powietrza wynosiła około -22°C. Jak się okazało był to 31-letni bezdomny. Policjanci w trosce o jego życie i zdrowie przewieźli go do ciepłych pomieszczeń jednostki gdzie spędził noc.
Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie. „Nie bądźmy obojętni” – Reagujmy.


21.02.2011 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie interweniowali wobec mężczyzny narażonego na zamarznięcie.

Okres zimowy jest szczególnie trudny i niebezpieczny dla osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Trudne warunki atmosferyczne, opady i wiatr mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób. W związku ze znacznym spadkiem temperatury policjanci z grajewskiej jednostki Policji częściej sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, które szukają schronienia przed mrozem. Wczoraj około godziny 19.20 w piwnicy w jednym bloków na Os. Południe mundurowi znaleźli śpiącego 46- latka. Okazało się, że mężczyzna jest bezdomny. Funkcjonariusze w trosce o jego życie i zdrowie przewieźli go do pomieszczeń jednostki.

Apelujemy do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze lub nietrzeźwe.
Nie bądźmy obojętni! Telefon przechodnia już nie raz uratował czyjeś życie.
KPP w Grajewie

czwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.