niedziela, 26 maja 2024

Sport

"ULGA NA SPORT"

Szanowni Państwo!

         W związku  ze zbliżającym się końcem roku podatkowego Zarząd Klubu Sportowego "WARMIA" Grajewo uprzejmie przypomina o możliwości skorzystania przez Państwa z obowiązującej TYLKO DO KOŃCA 2006 roku tzw. "ULGI NA SPORT". Ulga ta daje prawo do odliczenia od dochodu osób FIZYCZNYCH i PRAWNYCH wydatków na działalność klubów sportowych, mających osobowość prawną i licencję sportową. Limit odliczenia to 10 % dochodu. Ulgę wprowadzono od 1 stycznia 2006 roku, ale w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego przestanie ona obowiązywać od 1 stycznia 2007 roku.

   Ulga podlega rozliczeniu niezależnie od innych ulg. Zatem osoby fizyczne mogą przekazać na sport i odliczyć w jednym i tym samym roku podatkowym:
- 6 % dochodu jako darowiznę
- 10 % dochodu w formie wydatków na klub sportowy

Odliczenia mogą zostać przekazane gotówką, nie jest konieczne dokonanie przelewu czy wpłaty na rachunek bankowy klubu.
UWAGA! To odliczenie NIE PRZYSŁUGUJE podatnikom podatku liniowego i ryczałtu ewidencjonowanego.

PODSTAWA PRAWNA ULGI:
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. z 2005 r. , Nr 155, poz. 1298) wprowadza od 1 stycznia 2006 r. nową ulgę w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w podatku dochodowym od osób prawnych.
Zmiany zawiera art. 26 d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 18 c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

      W związku z powyższym prosimy o skorzystanie z możliwości ulgi podatkowej i pomoc finansową dla naszego Klubu, który w kończącym się roku wywalczył drugi w 80-letniej historii "WARMII" Grajewo awans do centralnej III ligi piłki nożnej.

      Utrzymanie i poprawa obecnej pozycji naszego Klubu nie będą możliwe bez wsparcia lokalnych Przedsiębiorców i Mieszkańców Grajewa dlatego Zarząd Klubu kieruje do Państwa prośbę o pomoc.
      Darowizny finansowe prosimy przekazywać na konto naszego Klubu: BPH SA o/Grajewo 82 1060 0076 0000 4013 5000 0508

Informujemy, że Klub Sportowy "WARMIA" Grajewo posiada obecnie ważną licencję sportową  wydaną przez Podlaski Związek Piłki Nożnej w Białymstoku.
Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Państwu Wiele Radości i Zadowolenia.
           Zarząd K.S. "WARMIA" Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.