poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10698 wyświetleń

Trwa "Żółty Tydzień"

Trwa „Żółty Tydzień” czyli akcja promocyjna szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B- tzw. żółtaczce wszczepiennej. W grajewskiej przychodni „Medicus” skuteczne antidiotum na tę chorobę (trzy szczepionki) kosztuje 84 zł.

- Miesięcznie na wirusowe zapalenie wątroby typu B szczepi się średnio sześć osób. Są to osoby starsze, gdyż szczepienia dla dzieci i młodzieży są obowiązkowe. Aktualnie szczepień nie ma tylko rocznik 95 r. - poinformowała Alicja Mocarska, pielęgniarka z przychodni „Medicus” w Grajewie.   

Zapalenie wątroby typu B jest bardzo niebezpieczne. Choć w ciągu ostatnich lat liczba zachorowań na WZW typu B spadła w Polsce o ponad 80 proc., to wciąż notuje się każdego roku ok. 2 tys. nowych przypadków. Nosicielami groźnego wirusa, a co za tym idzie, potencjalnym źródłem zakażenia innych osób, jest obecnie pół miliona Polaków.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (1)

takie szczepienie to powino byc za darmo albo tansze 84 zł to zaduzo

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.