Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 7802 wyświetleń

Trwa budowa S16 przez Mazury

Prace budowlane na odcinku drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie - Mrągowo rozpoczęły się nieco ponad rok temu.

Inwestycja jest kolejnym etapem budowy drogi ekspresowej S16 w województwie warmińsko-mazurskim. Nowy odcinek będzie miał długość ok. 16 km, w tym ok. 13 km w ciągu S16 i ok. 3 km obwodnicy Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. 


Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a na odcinku obwodnicy Mrągowa jednojezdniowy, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. 

Realizacja zadania (o wartości 625 mln zł) zakończy się w listopadzie 2023 r.

 

Nadal trwają dyskusje nad przyszłością drogi ekspresowej S16 w woj. warmińsko-mazurskim, w szczególności na odcinku Mrągowo - Orzysz - Ełk. 

 

S16 – droga dla regionu

Budowa drogi ma służyć mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego oraz turystom. Od lat o jej budowę zabiegają lokalne samorządy i lokalni politycy, ponieważ Warmia i Mazury są najbardziej wykluczonym komunikacyjnie regionem Polski. Rozbudowa „szesnastki” jest wpisana w strategię rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Morsy mają swojego Mikołaja

Komentarze (4)

Trochę stara ta mapa na stronie GDDKiA odcinek Guty - Kolno jest na czarno.

Pamiętam żez Mragowa, do Olsztyna jechałem w 1978 roku 1:45 minut samochodem osobowym. Dzisiaj jadę 0:55 minut. Myślę,ze po oddaniu odcinka Borki Wielkie - Mrągowo trasę będzie się pokonywać w 35 minut bez łamania przepisów drogowych.
Panowie czapki z głów.

Jestem zawodolony z etapów budowy w moim regionie Warmińsko-mazurskie i powiatu Mrągowskiego, i polecam tą firmę PORR .

Odcinek Mrągowo Sorkwity jest największym problemem na tej drodze ale jeżeli to się poprawi to rzeczywiście usprawni to jazdę. Dziwi mnie natomiast obwodnica Mrągowa z jednym pasem ruchu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.