Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2057 wyświetleń

Transport papierosów bez polskich znaków akcyzy

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przechwyciła transport 520 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  • Ciężarówka z kontrabandą została zatrzymana w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
  • Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 7,5 mln zł.
  • W zatrzymanej do kontroli ciężarówce miał znajdować się ładunek mrożonych ryb. Tir został prześwietlony i szczegółowo sprawdzony. Okazało się, że zamiast ryb, przewożone są nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W ciężarówce znajdowało się 520 tys. paczek papierosów o wartości ponad 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 12,5 mln zł.

Śledztwo wobec kierowcy ciężarówki, 50-letniego obywatela Białorusi, nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Od początku roku podlaska KAS zabezpieczyła już ponad 8 mln paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej niemal 120 mln zł.

 

st. asp. Maciej Czarnecki
Oficer prasowy podlaskiej KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (1)

To wcale nie były papierosy a jedynie preparat do wędzenia tych mrożonych ryb. Ale im nie wytłumaczy. Uparli się, że to papierosy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.