niedziela, 3 lipca 2022

Warto przeczytać

Topowy smartfon - czego możesz spodziewać się po modelu z wyższej półki cenowej?

Od smartfona z wyższej półki cenowej możesz oczekiwać nieco więcej, niż od urządzeń o przeciętnych parametrach. Obsługa technologii 5G, dobre materiały wykonania, wysoka rozdzielczość i częstotliwość odświeżania wyświetlacza czy szczegółowe zdjęcia na dobrym poziomie to absolutne must have. Co jeszcze powinien zaoferować ci topowy smartfon? Sprawdź, czytając poniższy tekst.


Wysmakowany design

Telefon Xiaomi 12 Pro utrzymany jest pod względem designu w konwencji, którą marka wprowadziła już jakiś czas temu. Oszczędna, minimalistyczna forma i ograniczona liczba szczegółów na froncie sprowadza się do dużego wyświetlacza o przekątnej 6,73 cala, chronionego szkłem Gorilla Glass 7 Victus.

Tył smartfona wykonany jest ze stopu aluminium, przyjemny w dotyku oraz zmatowiony. Jedynym elementem połyskującym „plecków” jest wyspa z obiektywami zainstalowana w lewym górnym narożniku. Całości dopełnia biały, skromny napis Xiaomi 5 G, cieniowany, mało widoczny nawet przy ciemnej obudowie.


Ergonomiczny układ gniazd i przycisków

Przyciski i gniazda zostały ulokowane ergonomicznie, a jednocześnie oszczędnie, co wpisuje się w ogólny design telefonu. Na lewej krawędzi smartfona zlokalizowano przycisk odblokowania ze wbudowanym czytnikiem linii papilarnych oraz dłuższy przycisk regulacji głośności.

Prawa krawędź jest wolna, a na dole znajduje się gniazdo na 2 karty nano SIM. Warto podkreślić, że obie karty mogą obsługiwać technologię 5G. Obok gniazda jest mikrofon, a następnie wyjście USB-C oraz podwójny głośnik stereo. Drugi głośnik, również podwójny, znalazł się na górnej krawędzi smartfona i sąsiaduje z diodą IR. 


Wyświetlacz o świetnej rozdzielczości i odświeżaniu

Do niewątpliwych zalet Xiaomi 12 Pro zalicza się wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości 3200 x 1440 pikseli, doskonałym odwzorowaniu kolorów, więcej niż dobrym współczynniku kontrastu i świetnych kątach widzenia. Ekran jest ceniony także za maksymalną jasność na poziomie 1500 nitów oraz obsługę technologii HDR10+.

W 12 Pro zastosowano wysoką częstotliwość odświeżania (Adaptive Sync Pro), która opcjonalnie może zostać ustawiona na poziomie 120 Hz. Na uwagę zasługuje także 480 Hz częstotliwość próbkowania dotyku, która z pewnością przypadnie do gustu graczom. Dzięki temu rozwiązaniu smartfon bardzo szybko reaguje na ruch palca po ekranie, pozwalając na osiąganie lepszych wyników.


Obiektywy Xiaomi 12 Pro

Na froncie Xiaomi 12 Pro umieszczono aparat do selfie z 32 Mpx matrycą i światłem 2.45, natomiast tylne obiektywy smartfona 12 Pro od Xiaomi to:

  • główny aparat szerokokątny 50MP ze światłem 1.9 i funkcją binowania 4 mniejszych pikseli w 1 super piksel 2.44 μm;
  • ultraszerokokątny aparat 50 MP ze światłem 2.2 i polem widzenia 115°;
  • teleobiektyw 50MP ze światłem 1.9 i ogniskową 48 mm.

 

W smartfonie zastosowano nową technologię ogniskowania z algorytmem uczenia się i śledzenia obiektów, dzięki której obiektyw „wychwytuje” poruszające się obiekty, zapewniając bardziej wyraziste zdjęcia w ruchu. Dzięki nakładce MIUI 13 użytkownik może skorzystać z szeregu ciekawych funkcji wideo, takich jak np. klonowanie, nocne wideo poklatkowe, czy efekt Hitchocka.


Pełne naładowanie w mniej niż 20 minut

Smartfon Xiaomi 12 Pro potwierdza swoimi parametrami ładowania, że pod tym względem marka należy do światowych liderów. Model 12 Pro jest wyposażony w baterię o pojemności 4600 mAh, która w trybie przyspieszonym może zostać naładowana od 0 do 100 % w zaledwie 18 minut!

W ładowarce o mocy 120 W zastosowano technologię ładowania przewodowego Xiaomi HyperCharge, która pozwala na tak dobre osiągi. Zresztą tryb ładowania standardowego wcale nie jest dużo wolniejszy i akumulator osiąga pełną moc w 24 minuty. Równie imponujące są osiągnięcia ładowarki bezprzewodowej o mocy 50 W, która jest w stanie od 0 do 100 % naładować telefon w 42 minuty. Dodatkowym atutem Xiaomi 12 Pro jest również możliwość ładowania zwrotnego o mocy do 10 W.


System, nakładka i specyfikacja

Xiaomi 12 Pro opiera się o system Android 12 wzbogacony o wspomnianą już nakładkę MIUI 13, która w stosunku do poprzedniczki zapewnia kilka nowych, ciekawych funkcji. Będzie to np. rozpoznawanie twarzy w połączeniu z dopasowaniem do górnej części sylwetki użytkownika.

Sercem modelu 12 Pro jest mocny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wykonany w technologii 4nm. Pamięć wewnętrzna telefonu ma 256 GB pojemności, a operacyjna pamięć RAM – zawsze 12 GB.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.