Sport

  • 3 komentarzy
  • 3508 wyświetleń

Tenis. Awans Pieńczykowskiej na turniej ogólnopolski

Najmłodsi sekcji tenisa stołowego grajewskiego MOSiR pracowicie spędzali ostatni wrześniowy weekend.

W Pisanicy 23 września sprawdzali swoje przygotowanie do sezonu w konfrontacji z zawodnikami podlaskiego i warmińsko- mazurskiego województwa w turnieju o puchar Wójta Gminy Kalinowo. W turnieju tym debiut startowy zaliczył najmłodszy sekcji, trzecioklasista Jan Strzałkowski.

Ważniejszym turniejem był I Grand Prix Województwa rozegrany 24 września w Białymstoku w kategorii żaków a były to jednocześnie eliminacje do Grand Prix Polski. Pieńczykowska jako czwarta zawodniczka kwietniowych mistrzostw województwa za sezon 2022/2023 zaliczana była do grona faworytek do podium. Grajewska zawodniczka sprawiła dużą niespodziankę, bez straty seta wygrała 5 pojedynków i odniosła pewne zwycięstwo w turnieju. Wygrana turnieju wojewódzkiego dało Liwii Pieńczykowskiej awans do Grand Prix Polski, który rozegrany zostanie w dniach 29.09- 01.10 w Zielonej Górze. Swój debiut w turnieju klasyfikacyjnym woj. podlaskiego zaliczył młodszy kolega klubowy Janek Strzałkowski, który wygrał swój pierwszy pojedynek i na 21 startujących wywalczył miejsce 9-12. Liwia i Janek na co dzień są uczniami SP Nr 4 w Grajewie i systematycznie uczestniczą w treningach sekcji tenisa stołowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Komentarze (3)

Jak dotychczas z zawodniczek grajewskich to tylko córka trenera była najlepsza w województwie i na ogólnopolskich turniejach występowała no z zawodników to Krzysiek Rafał Krystian. Liwia życzę jeszcze lepszych wyników i z Europą włącznie a warunkiem systematyczne treningi

Trenujący w Grajewie zawodnicy są świetni, ale na takim poziomie powinni dostawać parę groszy plus mieć zapewniony nowy, wybrany przez siebie sprzęt. Inne sekcje mają taki przywilej.

to podaj jaki to poziom ? i kto zasługuje na finansowanie a płacicie jakes składki bo w Białymstoku to po 150 na miesiąc

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.