niedziela, 17 października 2021

Kraj

Szlak: Czerwony Dwór - Ełk

Szlak: Czerwony Dwór - Ełk
 

Jakieś plany na wiosnę? - Turystyka rowerowa, piesza a może kajak?


Rzeka Ełk ma swoje źródła w Szeskiej Górze koło Gołdapi. W górnym odcinku nosi nazwę Czarna Struga (do jeziora Szwałk) i Łaźna Struga od jeziora Szwałk do jeziora Łaśmiady. Nazwę Ełk przybiera po przepłynięciu jeziora Ełckiego. Uchodzi do Biebrzy w okolicach wsi Osowiec. Długość 114 kilometrów. Woda ma III klasę czystości.

Większe miejscowości położone nad rzeką: Borki, Ełk, Straduny, Miluki, Barany, Nowa Wieś Ełcka, Prostki i Grajewo.

Dostępna dla kajaków od jeziora Szwałk Wielki. W górnym biegu płynie przez tereny pagórkowate przecina też Puszczę Borecką, w dolnym zaś przez równinne i podmokłe tereny, w przeważającej części łąkowe. Trasa jest łatwa, ale rzadko uczęszczana przez kajakarzy.

Szlak kajakowy Czerwony Bór - Ełk liczy około 80 kilometrów i zaczyna się na skraju Puszczy Boreckiej. Wiedzie przez jeziora Szwałk Wielki, Piłwąg, Łaźno, Litigajno do rzeki Łaźna Struga.
Tym 20-kilometrowym odcinkiem rzeka płynie meandrami. Brzegi bogato porośnięte roślinnością.

Dalszy ciąg szlaku prowadzi do jeziora Łaśmiady i dalej do rzeki Ełk poprzez jezioro Straduńskie oraz Ułówki i kończy się u ujścia rzeki do jeziora Ełk na Stanicy Wodnej PTTK.  -  opisuje http://turystyka.wm.pl/


środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.