Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 7211 wyświetleń

Szlachetna Paczka

Za nami kolejna, 4 już edycja Szlachetnej Paczki. Przy udziale 12 wolontariuszy i wielu darczyńców udało się pomóc 35 potrzebującym rodzinom głównie z terenu powiatu grajewskiego. Łączna szacunkowa wartość paczek to około 70 000 zł .

W paczkach dla rodzin znajdowały się głównie żywność, ubrania i środki czystości, ale nie zabrakło również sprzętu AGD i RTV, roweru, mebli i innych rzeczy brakujących potrzebującym rodzinom. Darczyńcy pamiętali również o drobnych upominkach, którymi obdarowali wybrane przez siebie rodziny.

Momentów do wzruszeń było wiele zarówno wśród obdarowanych jak i niosących pomoc. Wśród Darczyńców Szlachetnej Paczki z terenu grajewskiego były osoby prywatne, firmy i ludzie zrzeszeni w różnych organizacjach i stowarzyszeniach lub zorganizowani na potrzeby „paczki”.

Jak co roku w akcję włączyły się szkoły pod koordynacją: społeczności ZS w Wojewodzinie, uczniowie klasy Ib z wychowawczynią panią Beatą Lachowicz - ZS nr 1 w Grajewie, Szkoła Podstawowa w Szczuczynie oraz Gimnazjum nr 2 W Grajewie, pani Marta Wesołowska z rodziną i społecznością SP w Wierzbowie, społeczność SP w Białaszewie, Gimnazjum w Radziłowie, SP w Augustowie oraz stowarzyszenia: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Białogrądy, Współpraca dla Grajewa oraz Lepsze Grajewo. Również kolejny raz w akcję włączyły się Warsztaty Terapii Zajęciowej, które wspólnie z księdzem parafii MBNP w Grajewie panem Arturem Dobrzyńskim, pastorem „Kościoła dla Grajewa” Sławomirem Kurysiem oraz Apteką GEMINI ufundowały paczkę dla potrzebującej rodziny.

Ponadto Szlachetną Paczkę wsparli Poseł na Sejm RP pan Adam Andruszkiewicz wraz z Przewodniczący Stowarzyszenia Kukiz'15 w Województwie Podlaskim panem Danielem Purwinem, Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo pani Halina Muryjas- Rząsa, Sekretarz Miasta Grajewo pan Ryszard Wolwark wraz z pracownikami UM w Grajewie.

Poza tym wśród Darczyńców znaleźli się pracownicy firm Grupy Żywiec z Warszawy, PGE z Białegostoku, sklep „Mrówka” z Grajewa, Apteka GEMINI z Grajewa, Multicco oraz ADW LOGISTIC z Białegostoku; zorganizowane grupy studentów i wykładowców wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz wydziału prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, grupa społeczna pod nazwą „kobietki z FB”, oraz wiele innych osób prywatnych.

Grajewska Szlachetna Paczka dziękuje Burmistrzowi Miasta Grajewo panu Dariuszowi Latarowskiemu oraz prezesowi PEC w Grajewie panu Radosławowi Zolnikowi za użyczenie samochodu wraz z dwoma pracownikami, którzy zajęli się przewozem paczek z siedziby bazy- Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych do obdarowanych rodzin.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w osobach: koordynator Maria Podgórska, wolontariusze: Ewa Truszkowska, Beata Szmyglewska, Anna Bartoszewicz, Krystyna Rutkowska, Katarzyna Metelska, Olga Sztachelska, Joanna Chmielewska, Barbara Mizińska, Lidia Kostrzewska, Dorota Bajalan, Andrzej Malinowski dziękują wszystkim za udział w tej edycji tak potrzebnej akcji. 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Marta Gutowska

środa, 7 czerwca 2023

Wieści z "Jednostki"

Komentarze (2)

Podziękowania należą się również klasie IIa z Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie i wychowawczyni Pani Jolancie Lamirowskiej. Swoim fajnym przedsięwzięciem również wsparli SZP.

Jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać taką pomoc jak szlachetna paczka i gdzie trzeba się zgłosić proszę o jakiekolwiek informację nie raz chciałam skorzystać z takiej pomocy ale nie wiem jak to załatwić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.