środa, 17 lipca 2024

Szczuczyn

  • 19 komentarzy
  • 9019 wyświetleń

Szczuczyn zwiększa atrakcyjność

 23 grudnia 2013 roku w Szczuczynie została podpisana umowa na dofinansowanie projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności miasta Szczuczyn poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych strefy aktywności gospodarczej w Szczuczynie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego; Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie; Działanie 1.2 Region atrakcyjny inwestycjom; Poddziałanie 1.2.1 Tereny inwestycyjne.

W tym szczególnym dla miasta dniu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, przybył do Szczuczyna z umową na dofinansowanie budowy terenów inwestycyjnych - 
90% dofinansowania kosztów kwalifikowalnych inwestycji o wartości blisko 10 mln zł.
   
Przedmiotem projektu jest kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych o pow. blisko 14ha, które powstaną na terenie Gminy Szczuczyn. Projekt przewiduje uzbrojenie terenu w następujące elementy:
- drogi dojazdowe o dł. 950m,
- sieć wodociągowa o dł. 1941 m,
- sieć kanalizacji sanitarnej o dł. 2669 m,
- sieć kanalizacji deszczowej o dł. 1621,32 m,
- sieć elektryczna.
   
Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest poprawa atrakcyjności gospodarczej Gminy Szczuczyn, zaś celem bezpośrednim - stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, powstawania nowych innowacyjnych firm oraz podniesienie konkurencyjności podlaskich przedsiębiorstw. Realizacja inwestycji doprowadzi do powstania nowych przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych, pobudzi inicjatywę lokalną, prowadząc do rozwoju przedsiębiorczości, a tym samym wzrostu zatrudnienia. Stworzenie nowych miejsc pracy ograniczy bezrobocie, spowoduje wzrost dochodów lokalnych z tytułu podatków: dochodowego i od nieruchomości, a także będzie stymulował gospodarczy rozwój regionu.
 

środa, 10 lipca 2024

Burmistrz Szczuczyna informuje

wtorek, 2 lipca 2024

Wakacje na Luzie 2024

Komentarze (19)

Gratulacje panie burmistrzu! To chyba najlepsza z możliwych gwiazdek dla Szczuczyna?

Świetny pomysł. Szczuczyn wreszcie dostanie szansę na rozwój. Kawał ziemi, spora kasa i te 90% dofinansowania. No burmistrz robi dobrą robotę. Od lat nikt nie myślał w ten sposób, że przyszłość, tereny, poszukiwanie przedsiębiorców. Spokojnych świąt dla wszystkich

Ale numer! Jestem nie kryję w lekkim szoku! Owszem słyszałem, czy tam czytałem o tym, że burmistrz mówił to czy tamto o planach na te tereny, ale sądziłem że to tylko takie plany. A tu proszę bardzo umowa na święta. SZOK!!! Drogi, kanalizacja, sieci, to daje olbrzymie możliwości. Panie Burmistrzu gratuluję i życzę panu spokojnych i wesołych świąt. Szczuczyn będzie miał tereny dla przedsiębiorców. BRAWO! 10 baniek? Uszczypnijcie mnie!

Wesołych Świąt dla Szczuczyna! Mam nadzieję, że miasto zrozumie jaką szansę właśnie dostało. Znam to miasto i ludzi i watpię. Chociaż życzliwość i żona :) każą mi kibicować. Artur, tj. panie burmistrzu pozdrawiam i gratuluję.

Burmistrz nie traci czasu, a efekty widać. Dobry dzień dla Szczuczyna. Wesołych Świąt.

Szczuczyn przeżywa swoje 5 minut. Życzę powodzenia to i my skorzystamy.

Czy rzeczywiście możliwa jest podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Suwałk w Szczuczynie? Słyszałem że są takie plany. To byłoby dopiero coś.

stare przysłowie jest prawdziwe że zgoda buduje a niezgoda , wiadomo ...

W końcu coś optymistycznego! Wesołych Świąt. "Rocky" masz dużo racji w tym co piszesz.

Na spotkaniu przy umowie miał być obecny prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, więc jak widać jest coś na rzeczy.

Brawo, brawo, brawo !!! Śledziłem temat,wierzyłem w końcowy sukces. Życzę Burmistrzowi wytrwałości przy realizacji kolejnych ambitnych zamierzeń. Samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2014 Roku.

Rzeczywiście tereny są wielka szansą dla naszego miasta, oczywiście pod warunkiem, że uda się ściągnąć inwestora.., ale nie pozna ten, kto nie spróbuje! W całym tym działaniu widać jednak rzeczywiste zaangażowanie i rozsądek burmistrza. Pogratulować. Człowiek myśli i działa, a to cenne połączenie. Trzymam kciuki za powodzenie i pozdrawiam Szczuczyn.

co znaczy młodość

Gratulacje Panie Burmistrzu...Takiego zaradnego burmistrza jeszcze Szczuczyn nie mial...brawo i wielkie podziekowania w imieniu calego miasta..dobra robota...dziekuje

Tu nie tylko o Szczuczyn idzie. Jeżeli działania p. Kuczyńskiego zakończą się sukcesem, to wpłynie to wszystko na cały region. Oczywistym jest, że nie da się tego osiągnąć w mgnieniu oka, ale człowiek pokazał mega skuteczność. Więc należy wierzyć, że będzie ciąg dalszy. Trzeba go wspierać i obserwować koelejne działania. Gratuluję i życzę powodzenia w 2014 roku.

Febe ma rację. Ludzie są różni i zawsze gdy pojawia się w danym miejscu czy na danym stanowisku człowiek wartościowy, to należy mu się wsparcie. Burmistrz Szczuczyna p. Artur Kuczyński pokazał jak potrafi działać i jak rozumie przyszłość miasta. Nie chodzi mi o chwalenie na achy i ochy tylko jeśli widzę że człowiek wie co robi i działa bardzo szeroko to trudno odmawiać mu szacunku i uznania. Pomyślcie tylko, powierzchnia tych terenów jest duża, ile tam się może pomieścić firm, budynków. Nasze miasto ratuje chodzby jeden! Więc to szansa na wiele lat korzystania. Kurcze brać i robić! Nie będzie łatwo, jednak kiedy i komu było? Szczuczyn ma swoje 5 minut! Pozdrawiam panie burmistrzu i życzę sukcesów w pana pomysłach i marzeniach oraz powodzenia w całym 2014 roku.

Nie mam studiów, nie jestem już młody i od kilku lat nie mieszkam już w Szczuczynie, jeśli jednak na tych terenach powstaną firmy a za nimi miejsca pracy, to bardzo chętnie wrócę do Szczuczyna! Jestem przekonany, że taka alternatywa dotyczyć będzie wielu osób. Bo dziś niestety nic mnie tam nie trzymało. W przypadku braku pracy rodzina to niestety za mało. Panie Burmistrzu życzę powodzenia nie tylko panu ale przede wszystkim Szczuczynowi.

bibliotekarka z grajewa na spotkaniu w sprawie szczuczyńskich terenów inwestycyjnych, czy to żart?

może burmistrz wysłał - tam będzie czytelnię otwierał w otoczeniu przyrody, na łonie?

no niestety pani kochana się nie da w ośmiu funkcjach występować, teraz kobieto jesteś przedstawicielem miasta grajewo (szumnie nazwaną dyr), to nie było burmistrza sąsiada a dyrektorka biblioteki poleciała, co to dział inwestycji się poszerzył w um, teraz książki mądre będą czytać a potem w czyn obracać?

- jak to ludziom zawsze mało jest, a czego tu -patrz swojego nosa!

Tylko niech nie wybiorą zagranicznego wykonawcy, proszę!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.