wtorek, 28 czerwca 2022

Sport

  • 3 komentarzy
  • 11828 wyświetleń

Sukces naszych tenisistów


 W dniach 23-25.06.2009 w Łomży, rozegrane zostały  IX Igrzyska Polonijne im. Senatora Stypuły. Jedną z dyscyplin, które zapoczątkowały rozgrywanie tych igrzysk, był tenis stołowy. W reprezentacji Polski wystąpili zawodnicy i zawodniczki z Białegostoku, Łomży i Grajewa. W silnie obsadzonym turnieju młodzików duży sukces odnieśli zawodnicy MOSiR Dwójka Grajewo – Krzysztof Włóczko i Rafał Marczykowski zajmując I i II miejsce w turnieju indywidualnym oraz I miejsce w turnieju deblowym. Międzynarodowy debiut zaliczył Adrian Deroń i Adam Włóczko.

 Zawodnicy klubu MOSiR Dwójka w pojedynkach półfinałowych pokonali zawodników z Litwy i Ukrainy - Rafał Marczykowski 3:1 Radosław Zubowa (LT), Krzysztof Włóczko 3:1 Adnrej Wiśnewski (UKR). W finale Krzysztof Włóczko pokonał kolegę klubowego Rafała Marczykowskiego 3:2.

 W grze podwójnej polski debel (Marczykowski/ Włóczko) pokonał drużynę ukraińską 3:1.

 Igrzyska były drugim występem grajewskich tenisistów w turniejach międzynarodowych. W grajewskim turnieju 07.06.2009, Krzysztof Włóczko wywalczył III a Rafał Marczykowski V lokatę.

 Miesiąc czerwiec kończy starty na szczeblu ogólnopolskim. Największym sukcesem było wywalczenie IV miejsca w finale Ogólnopolskiego III Memoriału Andrzeja Grubby przez uczniów Szkoły Podstawowej nr2 w Grajewie. Krzysztof Włóczko, Rafał Marczykowski i Adrian Deroń zajmując IV miejsce w Polsce pokazali, że oprócz tytułów mistrzowskich na szczeblu województwa zaliczani są również do czołówki krajowej. Drużyny szkolne w tym turnieju reprezentowane były przez zawodników z najlepszych polskich klubów tenisa stołowego. Grajewscy zawodnicy w grach eliminacyjnych pokonali bardzo silne zespoły z Drzonkowa i Chełmna – zaliczane do faworytów Memoriału.

Komentarze (3)

Gratulacje (; .!

Super :) aby wam się udało .Powodzenia!!!!! Takch potencjałów nie można znarnować :)

no no no nieźle chłopaki rafcik wiedziałem że dasz radę

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.