środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 12005 wyświetleń

STOP18 w Grajewie

Program odpowiedzialnej sprzedaży STOP18 w Grajewie
 
Co roku we wrześniu w Polsce rusza akcja "Dni Odpowiedzialnej Sprzedaży". W tym roku w w ścisłej współpracy ze Strażą Miejską w Ełku Straż Miejska w Grajewie poprowadzi program w naszym mieście .

 Program Odpowiedzialnej Sprzedaży został uruchomiony w 1998 roku i co roku odbywa się jego nowa edycja. Program opiera się na współpracy firm i organizacji, które podejmują wspólne inicjatywy w celu przeciwdziałania dostępowi nieletnich do wyrobów tytoniowych.
 W skład koalicji Programu wchodzi 18 partnerów: firma tytoniowa Philip Morris Polska S.A., sieci dystrybucyjne i handlowe Ruch, Kolporter, E.Leclerc, Real, Tesco, Żabka i WSS Społem Praga Południe, PKN Orlen i Shell, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Izba Handlu, Unia Polskich Sieci Detalicznych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie “U Siemachy”, Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce “KONARD” oraz Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.
 Tegoroczną, X edycję Programu STOP18! wspierają Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.
 Straż Miejska w Ełku została głównym koordynatorem projektu w woj. Warmińsko-mazurskim. Na zaproszenie kolegów z Ełku Straż Miejska w Grajewie wydelegowała 2 pracowników na szkolenie po którym uzyskali oni uprawnienia trenerskie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla sprzedawców wyrobów tytoniowych. Do września będzie prowadzona akcja edukacyjna wśród grajewskich sprzedawców i właścicieli punktów handlowych, w których asortymencie znajdują się wyroby tytoniowe. Grajewscy Strażnicy Miejscy będą informować jak sprzedawać wyroby tytoniowe, żeby być w zgodzie z prawem oraz jak radzić sobie z trudnymi klientami, a także o grożącej odpowiedzialności za sprzedaż wyrobów tytoniowych nieletnim.  Jednocześnie mając na uwadze zbliżający się okres wakacyjny chciałbym zaapelować do mieszkańców niejednokrotnie często rodziców nieletnich o zgłaszanie faktów sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim do Straży Miejskiej tel. 0862727690 lub do Policji tel. 997.

Komendant Straży Miejskiej
Wojciech Formejster     

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (8)

hmm...jak bylem mlodszy to nie moglem sie doczekac kiedy bede juz mial 18 lat zebym mogl juz bez problemu kupic fajki...a teraz mam juz 19 lat a nie pale ponad rok... :P =) hmm...ale dobrze ze juz mam skonczone 18 lat bo jednak czasem chce sie wypic te piwo... :P

Na bazarze kazdy małolat może kupić fajki bez problemacji.

ja mam 24 a w każdym sklepie pytają o dowodzik....

Mam propozycję, że oprócz szkolenia sprzedawców odn.sprzedazy art.tytoniowych przeszkoliłabym rodziców, aby swoich małoletnich dzieci nie wysyłali do sklepu po te artykuły(niejednokrotnie z kartką otresci " proszę sprzedac ...itp") to jest przyzwyczajanie od najmłodszych lat do zakupu ale juz później nie dla mamy i taty .
Rodzice narzekacie na wasze dzieci że palą-sami ruszcie sie z domu i sobie kupcie , a nie dziecko w wieku 5 lat wysyłacie przez bardzo ruchliwą ulicę (bez przjścia) po papierosy.Wstyd przy dzieciach palic a co dopiero kazać im kupowac.

""uprawnienia trenerskie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla sprzedawców wyrobów tytoniowych""" - śmiechu warte, skad na to jest kasa - to państwo jest chore. Powinni zainwestować w szkolenie np. "wpływ wycia wilków w Bieszczadach na wysokość zbioru kartofli w pow. grajewskim

Jolka jak się ma lat 70 to trudno zrozumieć tych co mają 50
po co kowal ma szczypce, jak się siedzi pod telewizorem to się nie chce ruszać tyłka, a dzieci są od tego żeby rodzicowi pomóc, choć w tak prostej sprawie jak kupno fajek lub piwa.Bez kartki napewno
w żadnym sklepie nie sprzedadzą fajek ani alkocholu, bo nieraz mój syn przychodził bez zakupów bo nie miał kartki, chociaż mówiłem sprzedawcom, aby mu sprzedali jak przyjdzie.A że na bazarze może kupić każdy to fakt, ale to nikogo nie obchodzi.
Nasze władze miejskie nie interesują się nielegalną działalnością
Bo łatwiej jest ukarać sprzedawcę, w jajim kolwiek sklepie bo on się nie stawia i nie pyskuje.A Straż miejska powinna bardziej zwrócić uwagę na porządek w mieście, bo sposób sprzątania przez obecne firmy jest sprzeczny ze zdrową logiką. Ale burmistrz widocznie nie chodzi piechotą, i co to go zresztą obchodzi.

a moi koledzy majo 14 i sprzedawcy sie niepytają o nic normalnie wchodzą i kupują nawet przy tłumie ludzi w sklepach

Piędziesięciolatek wymień sobie główkę bo nadaje się do wymiany jak czytam twoje wypisywane brednie to potrzebuję w poblizu kija konkretnego i Ciebie. Zapewne sam ganiasz dzieci po fajeczki lub po piwko, a źle bo jak dalej tak Straż będzie dzialać to skończy się Tobie to ganianie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.