Kultura i rozrywka

Spotkanie ze strażakiem

Spotkanie ze strażakiem

 

W celu podniesienia wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu w maju  w przedszkolu przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W spotkaniu tym wzięły udział dzieci z grupy Puchatków, Kangurków, Tygrysków oraz Delfinków.
Pan Damian nie przybył sam, towarzyszył mu fantom resuscytacji. Jednak zanim można było zobaczyć sposób sztucznego oddychania, pan Damian musiał dowiedzieć się, czy dzieci mają podstawową wiedzę na temat człowieka. Strażak przeprowadził dla dzieci warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy, różnego typu zagrożeń oraz bezpiecznego zachowania. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem obserwowały czynności jakie wykonywał. 
Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka 
i niebezpieczeństw z nim związanych. Warto też zwrócić uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych. 
W ramach projektu „Poczytaj mi” strażak z chęcią przeczytał dzieciom krótkie opowiadanie, które przygotowały panie wychowawczynie.

Dziękujemy Powiatowej Straży Pożarnej w Grajewie za znalezienie czasu dla naszego przedszkola, przekazanie dzieciom cennych i pożytecznych informacji oraz za współpracę. 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.