środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

Spotkanie z leśnikiem w ZSM2

17 listopada br. w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie do grupy "Kangurków" i 0 "a" zawitał szczególny gość. Z ciekawymi opowieściami przyjechała Pani leśnik – Agnieszka Henel z Nadleśnictwa Rajgród. Pani leśnik zaprezentowała dzieciom swój mundur, opowiedziała ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie, a także o mieszkających tam zwierzętach i ptakach. Pokazała dzieciom obrazki ze zwierzętami i opowiedziała o tym, które z nich zapadają w zimowy sen oraz o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki i szybko rozpoznawały prezentowane przez leśniczego zwierzęta. 

Pani Agnieszka przypomniała także dzieciom o właściwym zachowaniu podczas kontaktu ze zwierzętami leśnymi i zaznaczyła, że człowiek przebywający w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy – zwierząt i ptaków.

Największą atrakcją zaś były znalezione w lesie tropy zwierząt oraz ptaków (poroże jelenia, łosia i sarny, krowi róg), ich przysmaki (szyszki, orzechy laskowe) oraz pluszowy łoś, za którego przebrała się pomocnica Pani Leśnik. Dzieci z chęcią przytulały się do łosia i przybijały z nim "piątkę".

Przedszkolaki mogły również pokazać swoją szybkość podczas zabawy ruchowej, w której wcielały się w wiewiórki i kunę. Ich zadaniem było zebrać jak największą ilości orzechów laskowych i nie dać się złapać. Na koniec spotkania Pani Leśnik wręczyła dzieciom drobny upominek w postaci zakładki do książki z namalowanymi zwierzętami i obdarzyła przedszkolaków cukierkami.

Dzieci i opiekunowie jeszcze raz dziękują Pani Agnieszce Henel za przybycie i poprowadzenie zajęć. To był wspaniały dzień pełen atrakcji!

Karolina Pieloch
Anna Cybula
Milena Pieloch

 

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.