Kultura i rozrywka

Spotkanie z Krówką Matyldą

Andrzejkowe spotkanie z Krówką Matyldą odbyło się 18 listopada 2017 r. w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Motywem spotkania były zbliżające się Andrzejki, podczas którego zorganizowano gry i zabawy dla dzieci.

Pierwszą konkurencją były „Andrzejkowe kartki na wodzie”. Pływające w wodzie koreczki z nazwami zawodów były losowane przez dzieci. Duży entuzjazm wywołała gra „Koło Fortuny”. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania konkursowe i odkrywali literka po literce hasło: „Dobra gospodyni wodę z mleka czyni”. Następna konkurencja nie należała do łatwych. Dzieci musiały jak najszybciej  nadmuchać i zawiązać balonik. Goście Krówki Matyldy poradzili sobie znakomicie! Później zaprosiliśmy dzieci do krainy wrażeń smakowych: dzieci jadły i odgadywały nazwy produktów. 

Nie zapomnieliśmy także o rodzicach, którzy wraz ze swoimi pociechami, aktywnie uczestniczyli w zabawie „Gdzie siedzi Twoje dziecko?”. Konkurencja zakończyła się słodkim poczęstunkiem. 

Następnym punktem programu była zabawa dyskotekowa. Wspólny taniec zjednoczył dużych i małych, którzy wspaniale się bawili w rytm radosnej muzyki. W trakcie dyskoteki dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, takich jak: zabawa z balonem, worek przebieranek, taniec na gazecie. 
Najmłodsi, pełni emocji, oczekiwali na wizytę Krówki Matyldy. Po serdecznym przywitaniu, Krówka zaprosiła dzieci na swoje urodziny, które odbędą się już 16 grudnia 2017r.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.