sobota, 18 września 2021

Kultura i rozrywka

Spotkanie autorskie z pisarzem

Spotkanie autorskie z pisarzem

Spotkanie autorskie z pisarzem w ZSM nr 2

W ramach programu czytelniczego „Poczytaj mi…”  realizowanego w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie oraz współpracy z wolontariuszami ze schroniska dla zwierząt „Sonieczkowo” z Augustowa dn. 07.04.2017 r.  zorganizowano spotkanie z pisarzem książek  o zwierzętach.  Gościem był pan Tom Justyniarski – obrońca zwierząt, autor lektury „Psie troski”. Książka zajęła 1 miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w konkursie  „Wybieramy wspólnie lekturę”.
Pisarz poprowadził spotkanie zatytułowane „Lekcja o miłości do zwierząt”. Opowiedział
o przyjaźni łączącej człowieka z czworonogami, o tym, jak o nią dbać i jak rozumieć język zwierząt. Zwrócił uwagę dzieciom, że zwierzęta to nie rzecz , że czują i tak jak my potrafią kochać. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały naszego gościa. Szczególnie  spodobał się dzieciom pies rasy Chihuchua, który wabił się Lusia. Na koniec spotkania można było zakupić książkę i uzyskać autograf pisarza z dedykacją.

Spotkanie było również podsumowaniem miesięcznej zbiórki karmy dla psów i kotów ze schroniska „Sonieczkowo” z Augustowa. Nasze przedszkolaki wraz z kadrą nauczycielską zebrały około 250 kg karmy. W nagrodę otrzymały emblematy z napisem „Przyjaciel zwierząt”.

czwartek, 16 września 2021

Sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Radziłowa

czwartek, 16 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.